RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pronajímat byt vybavený nebo nevybavený?

Když chcete pronajímat byt, budete nejspíše přemýšlet nad tím, jaké vybavení v něm necháte. Základní vybavení má každý byt. Tím je myšlena kuchyňská linka, vana, umyvadlo nebo třeba sprchový kout. Co však s dalším vybavením? Obvykle pronajímatelé nechávají v pronajímaném bytě ještě základní elektrické spotřebiče – lednička, sporák, pračka, případně myčka nebo mikrovlnná trouba. I když se asi setkáte i s minimem pronájmů, kde budou i spotřebiče chybět.

Nejčastěji se pronajímá vybavený byt

Vybavený byt neznamená, že tam je všechno, spíše jde o to, že nájemci nemusí kupovat nový nábytek a spotřebiče. Základním vybavením jsou myšleny postele, skříně, sedací souprava, židle, stůl, případně i televize. Do takového bytu mohou nájemníci přijít jen se svými osobními věcmi, a začít tam okamžitě bydlet, což je pro většinu nájemníků lákavé.

Na druhou stranu to může být výhodné i pro majitele, protože za takto standardně vybavený byt si mohu říct o vyšší měsíční nájemné. Plus i vyšší kauci pro případ, že by nájemníci něco z vybavení zničili. Další výhodou pro pronajímatele a vlastně i pro nájemníky je skutečnost, že případné vystěhování může proběhnout velmi rychle i bez stěhovací firmy.

Předávací protokol je důležitý pro obě strany

V předávacím protokolu by mělo být jasně uvedeno, jaký nábytek a další vybavení v bytě je, a také v jakém je stavu. Pomůže to na konci pronájmu, který může trvat i dlouhá léta, což je výhodné pro obě strany. Součástí předávacího protokolu by měly být i stavy na měřidlech plynoměru, vodoměru a elektroměru. Kromě předávacího protokolu je samozřejmostí i nájemní smlouva, která kromě jiného zahrnuje i výši kauce. V praxi se kauce pohybuje od jednoho do tří měsíčních nájmů.

Kdybyste hledali pronájem bytu, chtěli byste byt vybavený nebo nevybavený? Většina odpovědí je jasná, ideální je byt částečně vybavený!

30.9.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.