RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pronajímat byt zařízený nebo nezařízený?

Jestliže pronajímáte byt, je dobré se rozmyslet, do jaké míry bude vybavený. Může být úplně nevybavený, částečně vybavený nebo i plně vybavený. Všechny varianty mají své výhody i nevýhody. V tomto článku se na všechny tři varianty blíže podíváme.

Nevybavený byt

Nezařízený byt k pronájmu znamená, že v bytě není prakticky žádný nábytek. Na druhou stranu jsou v něm základní prvky – kuchyňská linka, vana, sprchový kout, umyvadlo apod. V nevybaveném bytě mohou být i vestavěné skříně, kuchyňské poličky, skříňky, koberce aj. Nevybavených bytů se pronajímá nejvíce. Výhodou takových bytů pro pronajímatele je skutečnost, že nemusí investovat do vybavení a po každém nájemníkovi pak řešit stav tohoto vybavení. Nevýhodou je pak to, že asi za nevybavený byt nedostanete tak vysoké nájemné.

Částečně vybavený byt

V částečně vybaveném bytě je kromě základního vybavení i něco navíc. Někdy jsou vybaveny jen některé místnosti bytu (například kuchyň, obývací pokoj), nebo je v bytě jen několik kusů základního nábytku – pohovka, šatní skříň, lednička, pračka, postel … Výhodou pro nájemníky je možnost dotvořit si vybavení bytu podle svého s tím, že nemusí kupovat všechno sami. Tato varianta je také docela častá.

Kompletně vybavený byt

Když pronajímáte kompletně vybavený byt, mělo by být možné se do něj okamžitě nastěhovat bez nutnosti dokupovat jakýkoliv nábytek. Kompletně vybavených bytů se moc nepronajímá, což může být výhoda pronajímatele, který si může říct o vyšší nájemné. Nevýhodou je vyšší počáteční investice do vybavení bytu a také riziko, že vám nájemníci vybavení poškodí nebo zničí a není lehké se s nimi domlouvat na vyrovnání škody. Výhodou je vyšší nájemné a možnost odlišit se od ostatních nabídek.

27.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.