Zkusili jste si letos objednat nějakou chatu či chalupu na dovolenou? Jestli ano, pak jste možná narazili na to, že to není tak jednoduché, protože je v Česku vše obsazeno. Letošní rok je díky koronaviru a s ním spojených opatřením dost speciální tím, že lidé nejezdí tolik do zahraničí a dá se očekávat, že ani v dalších letech se to nějak extra nezmění. Spousta lidí prožije raději svou dovolenou v klidu v České republice. A to je důvod, proč lidé opravují chalupy, a buď je sami využívají, nebo je nabízejí k pronájmu.

Nákup chalupy či chaty jako investice

Lidé mají více času, a ti předvídaví využívají současné situace k tomu, aby investovali právě do nákupu chat nebo chalup v zajímavých místech v České republice. Realitní trh stagnuje, ceny nemovitostí sice neklesají, ale také nerostou. To je šance pro investory, kteří uvažují o pronájmu chalup pro rekreaci i v dalších letech. Oproti investici do nákupu bytu má chalupa svá specifika. Na pronájmu se dá vydělat více peněz, chalupu můžete zároveň využívat v některých termínech sami k rekreaci, a můžete zapojit i svou kreativitu při její rekonstrukci.

Dovolené v dalších letech budou zase v Česku

I kdyby koronavirová krize pominula a už by nepřišla další vlna opatření a zákazů, stejně už je v lidech zaseto semínko strachu. Dá se předpokládat, že se ani v příštích letech nebude tolik cestovat do zahraničí a o pronájmy chalup bude eminentní zájem nejen v létě, ale po celý rok. To bude nahrávat právě různým penzionům, hotelům, ale i pronájmům chalup a chat.

Když neuvažujete o pronájmu chalupy, možná vás spíše láká pořídit si chalupu k vlastní rekreaci. Nikdo neví, co se bude dále dít, ale vlastnit svou chalupu je vždy příjemné. Máte tak místo, kam si můžete jet odpočinout od shonu velkého města, a možná že se tam na stará kolena i přestěhujete. Koho by nelákal klid, příroda a čistý vzduch na venkově?

10.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

chalupa jako investice remax delux