RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pronajímat chalupu je letos zlatý důl

Zkusili jste si letos objednat nějakou chatu či chalupu na dovolenou? Jestli ano, pak jste možná narazili na to, že to není tak jednoduché, protože je v Česku vše obsazeno. Letošní rok je díky koronaviru a s ním spojených opatřením dost speciální tím, že lidé nejezdí tolik do zahraničí a dá se očekávat, že ani v dalších letech se to nějak extra nezmění. Spousta lidí prožije raději svou dovolenou v klidu v České republice. A to je důvod, proč lidé opravují chalupy, a buď je sami využívají, nebo je nabízejí k pronájmu.

Nákup chalupy či chaty jako investice

Lidé mají více času, a ti předvídaví využívají současné situace k tomu, aby investovali právě do nákupu chat nebo chalup v zajímavých místech v České republice. Realitní trh stagnuje, ceny nemovitostí sice neklesají, ale také nerostou. To je šance pro investory, kteří uvažují o pronájmu chalup pro rekreaci i v dalších letech. Oproti investici do nákupu bytu má chalupa svá specifika. Na pronájmu se dá vydělat více peněz, chalupu můžete zároveň využívat v některých termínech sami k rekreaci, a můžete zapojit i svou kreativitu při její rekonstrukci.

Dovolené v dalších letech budou zase v Česku

I kdyby koronavirová krize pominula a už by nepřišla další vlna opatření a zákazů, stejně už je v lidech zaseto semínko strachu. Dá se předpokládat, že se ani v příštích letech nebude tolik cestovat do zahraničí a o pronájmy chalup bude eminentní zájem nejen v létě, ale po celý rok. To bude nahrávat právě různým penzionům, hotelům, ale i pronájmům chalup a chat.

Když neuvažujete o pronájmu chalupy, možná vás spíše láká pořídit si chalupu k vlastní rekreaci. Nikdo neví, co se bude dále dít, ale vlastnit svou chalupu je vždy příjemné. Máte tak místo, kam si můžete jet odpočinout od shonu velkého města, a možná že se tam na stará kolena i přestěhujete. Koho by nelákal klid, příroda a čistý vzduch na venkově?

10.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

chalupa jako investice remax delux

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.