RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prosincové výsledky z trhu úvěrů na bydlení

Prosincové výsledky z trhu úvěrů na bydlení kopírovaly předchozí měsíce, kdy hladina realizovaných úvěrů dosahovala hodnot lehce nad 7 miliard Kč, a to od září 2022. Prosincový výsledek 7,8 miliardy Kč vybízí k lehkému optimismu, když uvážíme, že jde obchodně o nejkratší měsíc roku. Hypoteční banky uzavřely úvěry za 6,78 mld. Kč a stavební spořitelny za 1,02 mld. Kč. To je tedy zhruba o 0,5 miliardy Kč víc než v listopadu. Dílčí nárůst produkce se ukazuje i v počtu uzavřených úvěrů, celkové číslo 2 841 ks úvěrů je o 162 úvěrů vyšší než listopadový výsledek.

Průměrná úroková sazba na realizovaných úvěrech v prosinci je v podstatě identická s listopadovou hodnotou a je těsně pod hranicí šesti procent, přesně 5,97 %. Nabídkové sazby z počátku ledna jsou rovněž stejné jako v prosinci a jejich růst se neočekává. Česká národní banka se bude zabývat nastavením úrokových sazeb na svém zasedání 2. února a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by základní sazbu chtěla jakkoliv upravovat. Cena úrokových swapů na trhu v průběhu ledna spíše klesá, a to by mohlo otevírat prostor pro kosmetické snížení úrokových sazeb u úvěrů.

5.2.2023

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.