RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prosklené stěny a velká okna jsou dnes v módě

Když dnes stavíte rodinný dům, určitě budete uvažovat o tom, že si na jižní, jihovýchodní či jihozápadní stranu necháte velká okna nebo dokonce celou prosklenou stěnu, odkud bude ideálně přístup na terasu. Orientace domu a oken je logicky při plánování projektu velmi důležitá. A právě sluneční paprsky jsou to, co hlavně v zimních měsících oceníme. Naopak severní strana může zůstat klidně i úplně bez oken.

Když koupíte starý dům, který vyžaduje rekonstrukci, právě zvětšení oken, prosklené dveře na terasu nebo i celé prosklené stěny budete nejspíše zvažovat. Je to trend i luxus, ale více slunečního světla v domě očividně zlepšuje atmosféru.

Otevírací nebo fixní okna

Okna, a hlavně ta velká okna jsou celkem drahá. I proto spousta lidí volí v některých částech domu fixní okna, která nemůžete otevírat. Taková okna jsou totiž třeba o polovinu levnější než klasická okna, která můžete otevírat. A když se zamyslíte, nejspíše zjistíte, že v některých místech budou taková fixní okna stačit. Ideální je nakombinovat okna tak, abyste v každé místnosti měli některé okno, s možnosti otevírání.

Kapitolou samou pro sebe jsou pak prosklené balkónové dveře nebo francouzská okna. Tady si taky připlatíte, navíc u terasových dveří můžete zvolit dokonce posuvnou variantu, která umožňuje mít prosklené dveře ještě větší.

Dnešní moderní materiály umožňují mít celé prosklené stěny a zároveň dům neztrácí nic na svých tepelně izolačních vlastnostech. Takže proč do velkých oken a prosklených stěn nejít?

21.8.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.