RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Průměrná úroková sazba u hypoték klesá

Prožíváme hodně specifický rok 2020. Koronavirová pandemie na jaře prakticky zastavila celý svět, přesto se stále nakupují a prodávají nemovitosti, lidé staví nové domy, rekonstruují, a půjčují si na to od bank peníze. Objem hypoték sice neroste, ale ani nijak výrazně neklesá. Co však klesá, jsou úrokové sazby. A podle odhadů odborníků budou klesat i v následujících měsících.

Během července tento trend potvrdila většina bank, stále více jich nabízí úrokové sazby pod hranicí 2 %. Konkrétně to je mBank, FioBanka, Oberbank, Komerční banka nebo UniCredit. Snižování úrokových sazeb u hypoték však probíhá i u dalších bank.

Nízká sazba může být vázána na sjednání dalších služeb

Celkový trend je snižování úrokové sazby u hypoték. Banky však často nabízejí ty nejvýhodnější úroky s tím, že je potřeba zároveň sjednat další služby, které banka nabízí. Na inzerované extrémně nízké úrokové sazby tak možná jen tak nedosáhnete. Jen tak pro zajímavost ještě zmíníme, že průměrná výše hypotéky se pohybuje nad hranicí dvou milionů korun a postupně roste ruku v ruce s faktem, že nemovitosti dlouhodobě zdražují.

Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech rostly téměř nejrychleji v Evropě a v pozvolnějším růstu pokračovaly i v prvním čtvrtletí letošního roku. Toto zdražování nezastavila ani pandemie, tedy možná ho zpomalila nebo dokonce zastavila třeba u luxusních nemovitostí, u ostatních však pokles cen nepřichází.

Banky očekávají zotavení ekonomiky

V posledních dnech vyšlo několik statistických výsledků, které ukazují, jak během pandemie utrpěla ekonomika. Banky jsou však celkově optimistické. Očekávají, že se ekonomika po pandemii rychle zotaví, a lidé tak budou schopni hypotéky bez problémů splácet. Lákají klienty nižší cenou. Na druhou stranu se banky nechtějí pouštět do riskantních půjček a tak si pečlivě klienty prověřují. Když podnikáte v rizikové oblasti (cestovní ruch apod.), pak budete pro banku rizikovější, než když na vaši profesi nemá pandemie tak výrazný vliv.

6.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Úrokové sazby hypoték 2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.