RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

První stěhování – od rodičů do svého nebo do nájmu

Když přijde čas, děti vyletí z hnízda a odstěhují se od rodičů – někdo se osamostatní v 18 jiný až ve 30 letech. To je individuální, ale obecně platí, že rychleji se z domu stěhují holky. Častý model je, že děti odcházejí studovat Vysokou školu do jiného města, a když neseženou studentské koleje, potřebují sehnat nájem nebo vlastní byt. První stěhování z domu má však mnoho podob, ve městech k němu dochází dříve než na venkově.

Nájem nebo hypotéka?

O bydlení rozhodují peníze. Někoho podpoří rodiče, někdo začne vydělávat už hodně brzy. A někdo se pere s tím, aby mohl zaplatit nájem. Každopádně je zde věčné dilema, platit nájem nebo hypotéku? Určitě je výhodnější bydlet ve svém a platit hypotéku. Na druhou stranu se tak docela zavážete někdy i na desítky let. Výhoda pronájmu je větší flexibilita, můžete se kdykoliv přestěhovat jinam, ale peníze za nájem investujete do pronajímatele místo do svého bydlení.

Vlastní bydlení = zodpovědnost

Když se rozhodnete pro vlastní bydlení, máte tak větší zodpovědnost. Vlastníte tak nějaký majetek, se kterým můžete časem i disponovat. Byt můžete prodat a investovat třeba do další nemovitosti. Běžně lidé v určitém období (založení rodiny) studentské byty prodávají, aby měli základ na nákup rodinného domu. Věřte, že se vám vlastnictví bytu bude náramně hodit. Když má nějaký majetek i váš partner nebo partnerka, můžete dát dohromady pěknou sumičku, abyste si na rodinný dům nemuseli brát extra velkou hypotéku.

Nájem = nutnost vydělávat

Z finančních i jiných důvodů bývá první stěhování obvykle do pronájmu. Mladí lidé se stěhují buď sami, se svými partnery nebo třeba i s kamarády. Je to specifické období, které má své kouzlo, ale je potřeba vydělávat, aby bylo na nájem. I proto se vyplatí bydlet ve více lidech. Dříve či později pak lidé hledají způsoby, jak si pořídit vlastní bydlení.

13.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Remax Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.