Když prodáváte byt, vytvoříte (Vy nebo realitka) co nejlepší inzerát, necháte profesionálního fotografa nafotit fotky bytu, určíte prodejní cenu a inzerát zveřejníte na realitních serverech. Velmi důležitou součástí takového inzerátu je také půdorys bytu. Ať už máte sebelepší fotky, je jasné, že žádné fotky přesný půdorys nenahradí.

Díky půdorysu si může každý zájemce názorně představit, jaké dispozice byt má. Pojďme se podívat, co by mělo být z půdorysu bytu zřejmé a co by měl ideálně zahrnovat:

  • Rozměry pokojů. V půdorysu by mělo být jasně čitelné, jakou rozlohu mají jednotlivé pokoje, případně i jaké mají rozměry.
  • Okna, dveře. Na půdorysu jdou vidět vstupní dveře, veškeré interiérové dveře, i okna včetně jejich velikosti.
  • Umístění fixního vybavení. Z plánku je patrné, kde je umyvadlo, vana, sprchový kout, kuchyňská linka, sporák, vestavěné skříně apod.
  • Ilustrační rozložení nábytku. Pro lepší představivost může půdorys obsahovat i ilustrační rozložení nábytku - postele, stůl, židle, skříně, pohovky aj.

Z některých půdorysů můžete i zjistit, na kterou světovou stranu je byt orientován, což je velmi důležitá informace. Když budete spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří jako je RE/MAX Delux, pak by měl být půdorys vašeho bytu nedílnou součástí vytvořené profesionální prezentace bytu.

23.5.2021