RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Půdorys nemovitosti při prodeji - Jak na to?

Půdorys nemovitosti je důležitým marketingovým nástrojem při prodeji či pronájmu Vaší nemovitosti. Svůj inzerát dnes prezentujete nejen profesionálně zpracovanými fotografiemi, home stagingem, videoprohlídkou ale také profesionálně zpracovaným půdorysem.

Co je vlastně půdorys?

Je to pomyslný vodorovný řez nemovitosti ve výšce jeden metr nad podlahou, který protíná všechny okna a dveře. Jedná se o pohled shora na místnosti. Z půdorysu je pak možné vyčíst konstrukční řešení podlaží, materiál a tloušťku stěn, rozmístění místností, otvory ve zdivu (okna, dveře...) a často i světové strany.

Proč mít profesionálně zpracovaný půdorys?

  • oslovíte co nejvíce potenciálních zájemců
  • ušetříte zájemcům a hlavně sobě čas. Nebudete chodit na zbytečné prohlídky, které končí například tím, že si zájemce myslel, že všechny pokoje jsou neprůchozí
  • zvýšíte svou šanci na úspěšný prodej za maximální tržní cenu
  • zvyšujete atraktivitu Vaší nabízené nemovitosti
  • inzerujete přehledné graficky prezentované informace o Vaší nemovitosti – zájemci si tak lépe představí o jaký prostor se jedná, lidé totiž mají raději obrázky než text
  • po prohlídce si zájemce nemusí pamatovat dispozici navštívené nemovitosti, a díky půdorysu si opět dispozici připomene (profesionální makléř vždy předává půdorys nemovitosti po prohlídce ve vytištěné formě s dalšími informacemi o nemovitosti)

 

Jak má půdorys vypadat?

  • přehledný 2D nebo 3D půdorys
  • půdorys by měl mít uvedeny jednotlivé rozměry místností a plochy místností
  • profesionálně zpracovaný půdorys (vyhněte se vložení scanu z projektové dokumentace Vaší nemovitosti, ten je až moc podrobný, obsahuje různé kóty, které kupujícího spíše pletou a už vůbec nevkládejte do inzerátu scan půdorysu nakreslený ručně)

 

Jak tedy profesionálně zpracovaný půdorys vytvořit?

První a nejlehčí variantou je půdorys najít v Kupní smlouvě či ve staré tištěné Projektové dokumentaci. Druhá varianta je vzít papír, tužku, metr a půdorys vytvořit. Doporučuji začít zakreslením tvaru nemovitosti a to tak, že stojíte zády ke vstupním dveřím. Dále změřte rozměry stěn místností, a to délku i šířku. Poté si zakreslete směr otevírání dveří a oken. Změřte vstup ze schodiště a někde i umístění topení. A nezapomeňte zaznačit světové strany. Zájemci uvítají také uvedení m2 u jednotlivých místností. K tomu využijte buď kalkulačku nebo digitální laserový dálkoměr, s některými změříte délky stěn a s těmi lepšími i plochy místností.  Poté půdorys vytvořte v 2D nebo 3D programu. Existuje spousta programů (například Sweet Home 3D, FloorPAD, Room Arranger a jiné), stačí si tedy jen vybrat a pustit se do práce. Pokud však nejste kamarádi s počítačem, můžete využít možnosti zaslání scanu půdorysu odborníkům a ti Vám půdorys v 2D či 3D programu za poplatek vytvoří. Pokud prodáváte nemovitost přes kvalitní realitní kancelář, zjistěte si, zda máte v balíčku realitních služeb zdarma i vytvoření a překreslení půdorysu v 2D či 3D programu.

Jako samostatné téma si stojí také možná vizualizace interiéru, ale o tom zase příště ????

2.10.2019

Další informace vám ráda zodpoví: Eva Zádrapová, telefon: 739 095 827, email: eva.zadrapova@re-max.cz 

Ing. Eva Zádrapová realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.