RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Raději menší dům v lepší lokalitě

Uvažujete o koupi nebo stavbě nového domu? Jestli ano, tak určitě máte představu o svém rozpočtu, o tom, kolik jste ochotni a schopni do domu investovat. Když máte omezený rozpočet, a potřebujete koupit pozemek a postavit dům, pak se vyplatí investovat více do pozemku a méně do domu. Lokalitu totiž nezměníte. A lokalita je to nejdůležitější. Žít v domě, který má místo dvou koupelen jen jednu, se žít dá, ale šetřit na lokalitě se nevyplácí.

Najděte si vysněný pozemek

Prvním krokem je určit si lokalitu, kde chcete žít. Dalším pak najít tam vhodný stavební pozemek. A tady už budete platit velké peníze. Logicky narazíte na pozemky levnější a dražší. Rozdíly dělá velikost pozemku, jeho tvar a typ, a také jeho okolí. Pozemek u rušné cesty není to stejné, jako pozemek u lesa. Pozemek ve svahu je zase levnější, než rovinatý pozemek. Na pozemku tolik nešetřete. Když už musíte šetřit, šetřete raději na rodinném domě.

Máte pozemek, začněte s projektem

Když máte vybraný a nejlépe i koupený pozemek, můžete začít řešit konkrétní dům. Možná už máte jasnou představu. Když k ní máte i dostatek peněz, není co řešit. Když máte však rozpočet omezený, myslete na to, že není potřeba stavět velké domy. I když máte 3 děti, stejně vám jednou bude dům příliš velký. Každé dítě nepotřebuje svůj pokojíček, když je potřeba, tak budou žít děti společně, nebo budou mít jen každé svůj kout. Když se dům dobře vymyslí, ušetříte a nemusíte stavět velkou stavbu.

Pomůže vám schopný makléř

S hledáním a nákupem pozemku vám pomůže spolehlivá realitní kancelář. Ta vám pomůže i v případě, že chcete koupit starší dům a pouze jej rekonstruovat. Díky schopnému makléři se dostanete k nabídkám, které sami na internetu ani neobjevíte. Navíc vás takový profesionál bezpečně provede celým procesem nákupu dané nemovitosti. Jeho rady a zkušenosti mohou být v tu chvíli k nezaplacení.

5.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.