RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Realitní makléři v režimu home office

Nastalá situace je absolutně výjimečná. Podle usnesení vlády, ale i podle zdravého rozumu se v současné době omezují osobní setkání na minimum. Provozovny realitních kanceláří jsou většinou uzavřené, a když si makléři nevzali dovolenou, pracují také většinou z domu. Některá jednání se posouvají na neurčito, něco se řeší online, každopádně všichni makléři, kteří chtějí pracovat, stále pracují! Teoreticky je sice možné se s klientem sejít, ale je potřeba dodržovat hygienická doporučení. Nejlepší je však zůstat doma a počkat, jak se situace s koronavirem vyvine. Nemovitosti a obchody s nimi počkají.

Email a telefon

Současný stav dává nejen realitním makléřům šanci dohnat pracovní resty, které odkládali. Uzavření rozjednaných dohod by neměl být problém díky emailu, telefonu a dalších online možností. Navíc je možnost nemovitosti nafotit, připravit, vytvořit videoprohlídky, virtuální prohlídky a celkové prezentace. Jednoduše udělat práci, kdy osobní kontakt není bezprostředně nutný. A takové práce má každý makléř určitě spoustu. Věřme, že se virus přežene a náš život se zase vrátí do starých kolejí (nebo ještě do lepších kolejí).

Jaký bude dopad koronaviru na trh nemovitostí

Spousta lidí už teď spekuluje, co se bude dít. Jaký bude dopad na ceny nemovitostí apod. Nikdo to dnes neví, ale nepředpokládáme, že by se něco mělo v oblasti nemovitostí razantně měnit. Spíše bude velká chuť dotáhnout rozjednané případy, kupovat a prodávat nemovitosti a vůbec naplno pracovat a žít. Doufejme, že opatření budou jen krátkodobá a nebudou mít na ekonomiku významný vliv.

V současné době samozřejmě neprobíhá nábor nových makléřů, ani se příliš nenabírají nové nemovitosti k prodeji. Na to všechno bude čas, až se „bouře“ přežene.

23.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

RK v Brně a okolí

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.