RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Realitní trh v roce 2021

Máme za sebou dost zvláštní rok 2020, ale před sebou o nic méně zajímavý rok 2021. Těžko odhadovat, jak se situace s pandemií bude vyvíjet, ale co se bude dít na realitním trhu se zhruba odhadovat dá. Hlavně proto, že víme, jak realitní trh fungoval v roce minulém. Na jaře, když přišla první koronavirová vlna, zažili jsme krátký a logický propad zájmů o nákup a prodej nemovitostí. Covid byl něco nového, lidé měli strach. Během dvou měsíců se však byznys s realitami rozjel zase naplno a v létě se dosahovalo i na maxima v obratu za poslední desetiletí.

Ceny nemovitostí porostou

V roce 2021 se očekává podobný zájem o nemovitosti jako v roce 2020, trh by neměl stagnovat. Jedním z důležitých faktorů je i skutečnost, že hypotéky jsou stále levné (úrokové sazby jsou na úrovni jara 2017), inflace je na vzestupu, takže logicky ceny nemovitostí porostou. Kromě nemovitostí ve špatném stavu a v málo atraktivní lokalitě. V Praze, Brně a dalších velkých městech ceny nemovitostí klesat také pravděpodobně nebudou, naopak. Tempo růstu cen asi nebude kdovíjaké, ale není třeba se bát, že by ceny nemovitostí klesaly či stagnovaly.

Zvýší se zájem o rekreační objekty

I díky nejistotě cestování do zahraničí se stále zvyšuje zájem o chalupy, chaty a další rekreační objekty. Jejich ceny tak rostou rychleji než ceny bytů či rodinných domů.

Kromě toho se nejspíše objeví v nabídce řada hotelů a penzionů, které dostaly díky omezujícím opatřením velkou ránu. Takové objekty budou kupovat investoři, a ve velkých městech je mohou přestavět na byty či apartmány. V tomto sektoru se počítá až s třicetiprocentním nárůstem prodejů.

Jestli chcete prodat či koupit nemovitost, proberte to určitě se zkušeným makléřem, který vás celým procesem bezpečně provede a bude stát po celou dobu na vaší straně.

13.1.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.