RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Reálné prodejní ceny na realitních serverech většinou nenajdete

Když se chystáte prodat svou nemovitost, základem je určit optimální prodejní cenu. S tím vám nejlépe pomůže makléř, ale prvně se asi podíváte, za kolik se prodávají srovnatelné nemovitosti ve stejné lokalitě. Tomuto přístupu se říká srovnávací metoda, ale vždy záleží na tom, s čím budete svou nemovitost srovnávat. Nejčastěji se lidé podívají na realitní servery, ale neuvědomují si, že ceny v inzerátech nejsou prodejní ceny.

Některé nemovitosti se prodájí dráž

Když je o nemovitost velký zájem, může jít třeba do aukce a ve výsledku se prodá i výrazně dráž, než kolik se uvádí v inzerátu na realitním serveru. To už však neuvidíte a nedozvíte se to. Reálné prodejní ceny zná pouze katastr nemovitostí, a přístup k ním má každá lepší realitní kancelář!

Další nemovitosti se prodají levněji

Některé nemovitosti se opravdu prodají za uvedenou cenu, ale i spousta nemovitostí na realitních serverech má prodejní cenu přestřelenou. Inzerát visí na serveru déle, a nikdo o nemovitost nemá zájem. Nakonec se prodá pod danou cenou, ale to se vy opět nedozvíte. Takže je jasné, reálné prodejní ceny na realitních serverech nenajdete. Nerozeznáte totiž, za kolik se nemovitost opravdu prodá.

Jak prodejní cenu určí makléř

Reálné ceny jsou zaznamenány v cenových mapách, které jsou aktuálně nejpřesnějším zdrojem dat pro stanovení prodejních cen nemovitostí. Realitní kanceláře si však platí přístup do cenových map a v kombinaci s dalšími metodami tak určí optimální prodejní cenu. Obecně platí, že se nejlépe určuje cena bytů ve velkých městech, kde probíhá řada transakcí. Naopak u rodinných domů na vesnicích je potřeba použít i další metody.

Když chcete svou nemovitost prodat, určitě se vyplatí spolupracovat s osvědčenou realitní kanceláří, která vám nejen pomůže určit prodejní cenu, ale celým prodejem vás bezpečně provede!

17.5.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.