RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Do rekonstrukcí nemovitostí investujeme i dva miliony korun

Češi jsou národem kutilů a zároveň jsou známí tím, že se jen velmi neradi stěhují. Způsob, jak částečně změnit a vylepšit své bydlení, je tedy často rekonstrukce. Je vám kolem 30 let, nemáte děti a bydlíte v rodinném domku ve středních Čechách? Pak právě vy jste podle statistik největším adeptem na brzkou modernizaci vašeho domova do vysněné podoby. Pokud tyto parametry nesplňujete, nezoufejte, rekonstrukce jsou u nás populární téměř všude. Když už se pustíme do přestavby své vlastní nemovitosti, nejčastěji to vezmeme rovnou z gruntu. Až čtvrtina z Čechů, kteří v nejbližších letech plánují zvelebení svého hnízda, je totiž chce rekonstruovat rovnou celé. Dalších 13 procent se pak pouští do bytového jádra. Dílčí úpravy jsou ale populární také, týkají se však spíše vzhledu jednotlivých místností než zásahů, které na první pohled nejsou vidět. Zejména koupelen, kuchyní nebo některého z pokojů. 

Samotné práce pak probíhají hlavně v teplých letních měsících. Téměř polovina Čechů spoléhá při rekonstrukci sama na sebe a své známé (44 %), a jen každý desátý nechá práce kompletně na externích dodavatelích. Zbývající si s částí rekonstrukce poradí sami a složitější práce přenechají odborníkům. Samozřejmě peníze na rekonstrukci nenacházíme jen tak ležet na ulici. Jak tedy Češi modernizaci svých obydlí financují? Téměř polovina z lidí plánujících rekonstrukci ji chce alespoň částečně financovat úvěrem, zejména hypotékou nebo úvěrem ze stavebního spoření. Část z nich tak tímto způsobem doplní vlastní úspory, část úvěrem financuje celou rekonstrukci.

Až každý desátý Čech financuje rekonstrukci kompletně hypotečním úvěrem. Průměrně si pro zvelebení svého bytu, domku nebo na úpravu chaty půjčujeme téměř jeden a čtvrt milionu korun. U bytů je to kolem 800 tisíc, u rodinných domů se však výše investovaných prostředků blíží dvěma milionům. Pražané pak do rekonstrukcí investují zdaleka nejvíc, celkový průměr je zde až 1,9 milionu korun. Banky dnes standardně poskytují speciální hypoteční úvěry určené právě těm, kteří si pořídili starší nemovitost a chtějí si ji upravit podle svého gusta, nebo těm, kteří se současným vzhledem svého domova již prostě nejsou spokojeni. V době, kdy jsou úrokové sazby hypoték rekordně nízko, stojí rekonstrukce určitě za zvážení.

investice do rekonstrukce nemovitosti

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.