RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rekonstrukce podkroví zvýší hodnotu nemovitosti

Rekonstrukce podkroví je celkem nákladná záležitost. Někdy jde dokonce ruku v ruce s opravou střechy, takže se dostáváme do řádu statisíců korun. Když však do rekonstrukce podkroví budete investovat, budete spokojeni. Rozšíříte si obytné prostory, získáte nové příjemné a útulné místo, které může sloužit jako ložnice, dětské pokoje, velká herna, pracovna nebo i samostatná bytová jednotka. A to je velký bonus.

Co vám rekonstrukce podkroví přinese

Přidaných hodnot a výhod rekonstrukce podkroví je spousta, tady jsou ty základní:

  • Nový obyvatelný prostor. Hlavním účelem je to, že rozšíříte obytné prostory domu. Navíc bude vše nové, půdní vestavba se dá využít nejrůznějšími způsoby.
  • Zvýšení hodnoty nemovitosti. Rekonstrukce podkroví trvale zvýší hodnotu vaší nemovitosti, a kdybyste dům chtěli časem prodat, vaše investice do rekonstrukce se vám vrátí v podobě vyšší ceny domu.
  • Lepší tepelně izolační vlastnosti domu. Když budete podkroví poctivě zateplovat, sníží se vaše celkové náklady na vytápění domu, protože se zlepší jeho tepelně izolační vlastnosti.
  • Estetika, výhledy, prosvětlení. Když se rekonstrukce udělá s citem, získáte krásný prosvětlený prostor, můžete mít i krásné výhledy do okolní krajiny, a celkově může podkroví vypadat skvěle.

Výběr materiálů, rozvržení prostoru, izolace, okna

Při plánování rekonstrukce podkroví budete řešit řadu věcí. Ideální je začít tím, že si pozvete odborníka, který takové akci rozumí. Proberete s ním vaše možnosti, představy a správný postup prací. Budete řešit jakou izolaci zvolit, jestli rekonstruovat i střechu, v jakém stavu jsou krovy, jaká okna a kolik oken, a kde je umístit, jaké bude rozvržení prostoru, jaké materiály použít a mnoho dalšího. Dobrá příprava je základ. Na realizaci je pak dobré pozvat si zkušenou firmu, ideálně na doporučení.

29.3.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.