RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rekonstrukce bytu s následným prodejem

Když máte byt, který chcete výhledově prodat, možná je ke zvážení, jestli se nevyplatí jej prvně dát do pořádku, aby měl vyšší prodejní cenu. Samozřejmě to záleží případ od případu, ale pro některé lidi je to výhodná možnost. Zainvestovat před prodejem do rekonstrukce bytu. Možná to na první pohled nedává smysl, protože nevíte, jak by si chtěl nový majitel byt upravit, ale základní rekonstrukce ničemu neuškodí. Je zde otázka, jestli se to vyplatí ekonomicky. Abyste neinvestovali více do rekonstrukce, než o kolik se zvedne prodejní cena bytu.

Rekonstrukce bytového jádra

Velmi běžnou úpravou, která zvedá hodnotu bytu, je rekonstrukce bytového jádra. Má-li byt staré umakartové jádro, je to jasná volba. Taková rekonstrukce má skoro vždy smysl. Ke zvážení je i zasklení balkónu nebo lodžie, případně rekonstrukce podlahy. Logicky se upravený a nově rekonstruovaný byt prodává mnohem lépe než byt ve špatném či dokonce dezolátním stavu.

Rekonstrukce není home staging

Rekonstrukcí není myšlen home staging, který je v poslední době hodně populární. Znamená, že se byt připraví na prodej úklidem, drobnými úpravami a naaranžováním. Obecně platí, že home staging je investice v řádech tisíců, rekonstrukce pak spíše v řádech desetitisíců (či statisíců). Přesto se obě metody úspěšně používají, protože výrazně zvedají prodejní cenu a pomáhají lákat více zájemců. S home stagingem vám pomůže realitní kancelář, s rekonstrukcí už spíše stavební firma nebo kamarádi.

Jak určit cenu bytu po rekonstrukci

S cenovou strategií vám nejlépe poradí zkušený makléř, který vám pomůže i celý prodej realizovat. I když víte, jaká byla prodejní cena před rekonstrukcí, stejně není lehké určit cenu po rekonstrukci. Logicky bude vyšší, ale o kolik? Když jste do rekonstrukce vložili 100 000 korun plus svou energii, cena by měla stoupnout alespoň o 300 000 korun, aby se to celé vyplatilo. Spíše se však vyplatí dělat rekonstrukce tak, aby se vám peníze do ní investované vrátily minimálně dvojnásobně. Raději ještě více. Na to myslete už při plánování rekonstrukce.

15.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.