RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rekonstruovat podkroví u rodičů nebo se odstěhovat?

Když mladí lidé začínají řešit vlastní bydlení, někdy mají možnost využít část domu od svých rodičů. Mohou si třeba rekonstruovat podkroví a udělat si tak vlastní byt. Je to finančně výhodné, protože investujete jen do rekonstrukce, nemusíte kupovat pozemek, stavět celý dům, řešit přípojky apod. Na druhou stranu bydlet v tak těsném spojení s rodiči má i své nevýhody. Kterou variantu tedy zvolit?

Podkroví u rodičů – finančně výhodná varianta

Když už se rozhodnete pro bydlení v domě rodičů jednoho z partnerů, získáváte hlavně levné bydlení. To je hlavní výhoda. Když pak budete mít děti, hodí se, že vám je mohou rodiče pohlídat, když fungují vztahy v rodině, pak je to idylické soužití. Když však s rodiči nemáte nejlepší vztahy, je lepší se odstěhovat. Pak se možná i vztahy s rodiči zlepší. Je to hodně individuální a záleží právě nejvíce na vztazích mezi mladým párem a rodiči (respektive tchánem a tchýní).

Koupit vlastní dům – klid a nezávislost na rodičích

Pořídit si vlastní bydlení je výrazně dražší, než rekonstruovat podkroví u rodičů. Na druhou stranu jste na svém, máte klid a rodiče vám nebudou tolik zasahovat do života. Odstěhovat se od rodičů je zdravé pro všechny, pro vás i pro vaše rodiče. Když se neodstěhujete moc daleko, rodiče vám mohou pomáhat s dětmi, ale zároveň máte své soukromí.

Vztahy s rodiči

Při rozhodování o budoucím bydlení je tedy nutné brát v úvahu hlavně vztahy s rodiči. Tady je potřeba říct, že vztahy jsou v každé rodině jiné. Když si sednou všichni 4 (vy, vaše partnerka a oba rodiče), je to takový malý zázrak. Obvykle jsou tam nějaké rozepře a napětí. A to je přesně důvod, který vyváží i ekonomickou náročnost stěhování do svého domu. Když jste totiž na svém, děláte si vše po svém, včetně zahrady kolem domu, nebo rytmu, kdy chodí děti spát.

Odstěhování se od rodičů do vlastního bydlení preferuje drtivá většina lidí, rekonstrukci podkroví a bydlení v těsném kontaktu s rodiči pak jen ti, kteří vycházejí se svými rodiči nadstandardně dobře.

3.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Jak se odstěhovat od rodičů

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.