RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rodině s dětmi může stačit i malý domek

Koupit si vlastní rodinný dům si dnes nemůže dovolit každá rodina. Je to logické. Přesto je zde spousta rodin, které by si rodinný domek přáli a jsou na hranici možností. Váhají, počítají každou korunu a je pro ně obrovský rozdíl dům za 2 miliony anebo dům za 3 miliony. Když chcete koupit nebo postavit rodinný dům a nemáte moc peněz, plus se nechcete nebo nemůžete moc zadlužit, zvažte, jestli vám nebude stačit menší a levnější domek.

Možná že pro vás nakonec nebude tak důležitá velikost, jako možnost žít mimo město a mít hezkou zahradu. Rodiny se dvěma dětmi běžně bydlí v bytech 2+1 nebo 3+1, proč byste tedy nemohli mít domek, který bude mít podobné rozměry. Děti sice nebudou mít každé svůj pokoj, ale co na tom. Pořád lepší než žít v bytě ve velkém městě…

Více času budete trávit na zahradě

Když máte malý domek, budete nejspíše trávit více času na zahradě, což vám taky prospěje. Můžete zvelebovat zahrádku, být na čerstvém vzduchu, odpočívat. Čím menší dům si pořídíte, tím menší hypotéku budete mít a hlavně si splníte svůj sen o bydlení ve vlastním rodinném domě. Zapomeňte na dvě koupelny, pokoj pro hosty a kancelář, malý dům znamená jen základní pokoje – obývák spojený s kuchyní, koupelna spojená s WC, ložnice a možná jeden dětský pokoj. To by mělo rodině se dvěma či třemi dětmi stačit.

Cena malého domku závisí hlavně na lokalitě a na tom, jestli kupujete starší dům, novostavbu nebo si budete domek stavět sami. Když máte fajn pozemek, máte vyhráno. Malý domek postavíte i za 1,5 milionů korun, což je částka, na kterou snad u banky dosáhnete. Samozřejmě musíte mít i nějaké vlastní finance, ale i to se dá téměř vždycky zařídit.

Při výběru pozemku nebo přímo rodinného domu se vyplatí spolupracovat se schopným makléřem, který vás celým procesem bezpečně provede. Přece jen jde o hodně peněz.

9.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Remax delux realitní kancelář z brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.