RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rodinný dům ve svahu

Postavit si rodinný dům ve svahu je v našich podmínkách dost nezvyklé. V Česku máme přece dost rovinatých pozemků. Přesto někteří lidé nemají na výběr a některým to dokonce vyhovuje. Dům ve svahu je totiž zajímavost, dá se vytvořit zajímavý projekt a svah tak využít ve svůj prospěch. Máte také dům ve svahu nebo uvažujete o jeho stavbě?

Důležitý je projekt

Když chcete mít funkční a zároveň originální dům ve svahu, základem je jeho projekt. Tady si nevystačíte s katalogovými domy, budete potřebovat dobrého architekta a nejlépe i vlastní nápad. Dům ve svahu totiž může mít mnoho podob. Základem je, aby se jednalo o jižní, jihovýchodní nebo jihozápadní svah. Na severní svah si dům raději nestavějte. Dům může být hodně prosklený (na stranu ze svahu), může být terasovitý, může se svahu přizpůsobit. To už záleží jen na vás a vašem architektovi.

Skvělý výhled, ale vyšší náklady na stavbu

Stavba rodinného domu ve svahu má svá výrazná specifika. Můžete mít skvělý výhled do krajiny, můžete mít originální dům, který se bude vymykat ostatním stavbám v okolí, ale nejspíše budete mít také vyšší náklady na jeho postavení. Vše začíná už zaplacením kvalitního architekta, terénními úpravami a zajištěním přípojek. To však samozřejmě závisí na konkrétním pozemku. Určitě však počítejte s tím, že celkové náklady na výstavbu domu budou o něco vyšší, než kdybyste stavěli na rovince.

Když se chystáte stavět rodinný dům ve svahu, využijte svah k tomu, abyste postavili funkční a originální dům. Mít domek na jižním svahu může být nakonec výhra v loterii, budete mít dostatek slunce a v kombinaci s kvalitní stínící technikou vám bude přinášet jen samá pozitiva. Když si dobře rozmyslíte projekt, můžete mít nakonec lepší dům, než kdybyste si rodinný dům stavěli uprostřed vesnice na rovném pozemku.

6.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.