RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rozdělení pozemku může být výhodné - jak na to

Rozdělení pozemku na více částí je administrativně celkem náročné, ale ve spoustě případů se to vyplatí. Nejčastěji je zde motivace získat z jednoho pozemku více stavebních parcel a rozprodat je. Případně lidé dělí pozemky kvůli dědictví, respektive proto, aby je rozdělili mezi své potomky. Když se rozhodnete rozdělit své pozemky, pak se vyplatí spolupracovat s realitní kanceláří, která vás celým procesem provede, a samozřejmě vám také pomůže stavební parcely prodat!

Krok za krokem

Pojďme se podívat, jak se rozdělení pozemků provádí krok za krokem:

  • Souhlas s dělením. Jako první musíte vyplnit žádost s názvem Souhlas s dělením nebo scelováním pozemků. Uvádí se zde základní informace o pozemku i žadateli. Popíšete, jak a proč chcete pozemek rozdělit.
  • Návrh geometrického plánu. Dalším krokem je zpracování návrhu geometrického plánu. Můžete to zvládnout i bez cizí pomoci. Otevřete si online katastrální mapu, najdete pozemek a do jeho screen-shotu vyznačíte červenou barvou změny, které chcete udělat. To pro začátek stačí.
  • Souhlas obce a stavebního úřadu. Tento návrh geometrického plánu i s žádostí o souhlas s dělením musíte dát na obecní i stavební úřad. Když to někdo vyřizuje místo vás, dáte mu k tomu plnou moc.
  • Oslovení geodeta. Když máte v ruce souhlas s rozdělením pozemku, budete potřebovat geodeta, který zajistí finální geometrický plán. Tento plán pak ještě musí schválit příslušný katastrální úřad.
  • Návrh na vklad do katastru. Posledník krokem je zaslání Návrhu na vklad do katastru nemovitých věcí. Vyplníte příslušný formulář a společně se souhlasem stavebního úřadu, geometrickým plánem a dokladem o vlastnictví pozemku ho doručíte na příslušný katastr nemovitostí.

23.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.