RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rozdělení pozemků zvýší výnos při jejich prodeji

Napadlo vás, že je možné pozemek rozdělit a prodat ho tak výrazně dráž? Samozřejmě záleží na konkrétním pozemku, ale v praxi rozdělení někdy usnadní prodej a zároveň na tom prodejce vydělá. Klidně několik set tisíc korun. Rozdělením pozemků se totiž fakticky zvýší cena nemovitosti. Takové rozdělení vás navíc nestojí skoro nic. Pojďme se podívat, jak takové rozdělení pozemku na více částí fakticky probíhá a proč byste o něm mohli uvažovat. Každopádně se vyplatí takovou akci konzultovat s makléřem, který vám pomůže i s výhodným prodejem vašich nemovitostí.

Přilákáte více zájemců

Smysluplným rozdělením nemovitosti přilákáte více zájemců. Je totiž jasné, že menší pozemek je levnější a může si jej tak dovolit koupit více lidí. Může se dokonce stát, že při samotné prohlídce zájemce projeví zájem koupit oba pozemky. I kdyby ne, pak se celkem lehce najdou dva zájemci, kdy každý odkoupí jednu část. A vy na tom vyděláte.

Jak pozemek smysluplně rozdělit

Rozdělení musí být rozumné. Každý samostatný pozemek musí být dostatečně velký, musí mít vlastní přístup ke komunikaci, dosah sítí, musí mít nějaký přijatelný tvar. Nemá smysl dělit už tak malé pozemky. Na to by měl stačit zdravý selský rozum.

Zajímavou variantou je například oddělit od rodinného domu přilehlé pozemky tak, aby k domu zůstala alespoň část zahrady a ze zbytku by byla atraktivní stavební parcela. Ta se dá dobře prodat a vám může pomoci financovat například rekonstrukci domu.

Postup a cena dělení pozemků

Ideální je spolupracovat od začátku se zkušeným makléřem. Vymyslíte, jak pozemek rozdělit, vytvoříte nákres a zajdete na stavební úřad. Do katastrální mapy vyznačíte požadované dělení a zažádáte stavební úřad o vyjádření. Je totiž lepší napřed možnost rozdělení prověřit, než začnete komunikovat s geodetem. Když obdržíte souhlas, musíte si pozvat geodeta a nechat vytvořit Geometrický plán. Poté přijde na řadu přesné zaměření a vyznačení hraničních bodů, které provede geodet. Celá akce vás bude stát do 20 000 Kč a bude trvat cca 3-6 měsíců.

1.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.