RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rozdíl mezi balkónem, lodžií, terasou a pavlačí

V realitním světě se velmi často setkáváme s balkóny, lodžiemi, terasami nebo i pavlačemi. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? V tomto článku se na tyto 4 pojmy podíváme blíže:

  • Balkón. Balkón si lidé pletou s lodžií. Rozdíl je v tom, že balkón je předsazený, vystupuje z půdorysu budovy. Má jen dvě nebo dokonce jen jednu pevnou stěnu a v podstatě rozšiřuje užitnou plochu stavby.
  • Lodžie. Lodžie je podobná jako balkón, ale oproti balkónu se jedná o zastropený prostor, který není předsazený a nevystupuje z půdorysu budovy. Lodžie je v podstatě takový zasunutý balkón se třemi pevnými stěnami.
  • Pavlač. Pavlač připomíná staré časy a konstrukčně může mít podobu balkónu nebo lodžie. V praxi se však jedná o venkovní chodbu, přes kterou se vstupuje do jednotlivých bytů. Pavlač si spojujeme se starými bytovými domy, ale někteří architekti je využívají i u moderních bytových domů.
  • Terasy patří k rodinným domům, ale mohou být i u bytového domu. Buď je to přístavek k domu (zpevněná plocha přímo na zemi) nebo to může být v podstatě pochozí střecha nižšího podlaží, třeba garáže. Oblíbené jsou i střešní terasy, které jsou přímo na střechách.

Když kupujete byt, pak je balkón nebo lodžie velká přidaná hodnota. To stejné platí u terasy a rodinného domu. Pavlač je zase taková vzpomínka na staré časy.

30.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.