RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Rychlé jednání jako výhoda

Když se chystáte koupit nemovitost, je dobré, být připraveni jednat rychle, když se objeví skvělá nabídka. V takovém případě často opravdu rozhoduje rychlost, protože je jasné, že super nabídka osloví i další zájemce. S rychlým jednáním vám pomůže i realitní kancelář, která vás na výbornou nabídku ihned upozorní. Když tedy na skvělou možnost narazíte, okamžitě volejte na kontakt v inzerátu a dohodněte si prohlídku nemovitosti. Na této prohlídce se rozhodne, co dál.

Správné otázky, dostatek informací

Když dorazíte na prohlídku, ideálně se svým makléřem, je potřeba se správně vyptávat. Proč majitel nemovitost prodává, jestli v tom není nějaký háček, jestli je prodejní cena konečná apod. Když jsou důvody prodeje rozumné, a prodávající na vás působí seriozním dojmem, pak není důvod čekat a můžete nemovitost koupit.

Důvody prodeje mohou být různé. Většinou jsou to finanční nebo rodinné důvody. Například rodiče zůstali bez dětí a byt je jim velký, majitelé se rozvedli, majitelé čekají dítě a byt je jim malý apod. V této fázi opět oceníte zkušeného makléře, který vám zaručí, že nekupujete zbrkle a nevýhodně.

Když majitel potřebuje rychle prodat

Nejlepší a také velmi častá situace je, když se majitel snaží prodat nemovitost co nejrychleji, pod nějakým tlakem. To často vysvětluje výhodnost nabídky a vám to hraje do karet. Ale musíte být připraveni a jednat rychle, protože určitě nejste jediní zájemci. Majitelé například chtějí koupit jiný byt nebo dům a potřebují tedy rychle prodat starý byt. Čas je pro ně v tu chvíli dost důležitý, obzvláště když už mají novou nemovitost vyhlédnutou.

Nejlepší je nemovitosti kupovat bez časové tísně, když nespěcháte, zkrátka je potřeba být připraven. Ideálně tak, že máte i finanční prostředky, nebo alespoň předjednanou hypotéku, která vše jinak zdržuje. Naopak když jste pod tlakem, prodáte nevýhodně nebo nakoupíte zbytečně draze.

30.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.