RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Samoprodejci prodávají nemovitosti za méně peněz

Když prodáváte nemovitost, máte prakticky dvě možnosti. Buď prodej svěříte realitní kanceláři, nebo zkusíte nemovitost prodat sami. Statistika je jasná – v Česku prodávají samoprodejci za méně peněz a pomaleji, než když má na starost prodej makléř. Hlavním důvodem jsou zkušenosti makléřů a také technologie, které pomohou realitkám prodávanou nemovitost lépe prezentovat.

Makléři dostanou inzerát k více lidem

Výhodou realitních kanceláří oproti samoprodejcům je fakt, že dokážou vytvořit lepší prezentaci. Používají profesionální fotografie, videoprohlídky, půdorysy, videa z dronů, 3D virtuální prohlídky Matterport a další vychytávky.

Další předností je to, že realitní kanceláře pomocí inzerátu osloví více lidí, a hlavně takové lidi, kteří by mohli mít o daný typ nemovitosti zájem. Často mají vlastní databáze investorů, které osloví, když se jim dostane do rukou zajímavá nemovitost.

Když prodáváte sami, alespoň se poraďte

Češi jsou celkem typičtí tím, že nechtějí zbytečně platit realitním kancelářím provize. Zdá se jim to často zbytečné. Když však oslovíte kvalitní realitní kancelář, dostanete za tuto provizi profesionální služby. Ve výsledku prodáte nemovitost nejspíše rychleji a za více peněz. Navíc vše proběhne hladce, bezpečně a vyhnete se zbytečným chybám. I když chcete prodávat nemovitost svépomocí, vyplatí se alespoň domluvit nezávaznou schůzku s nějakým makléřem. Nic neplatíte a získáte neocenitelné rady.

Nejčastější chyby

Mezi nejčastější chyby samoprodejců patří špatné určení prodejní ceny (moc vysoká nebo zbytečně nízká), horší prezentace nemovitosti, nevyužití potenciálu nemovitosti, nebo netrpělivost. Nemovitost určitě můžete prodat sami, ale není to většinou nijak výhodné. Spíše se vyplatí spolupráce s profesionály.

15.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Samoprodejci prodávají za méně peněz REMAX Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.