RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Šance na slevu při koupi bytu

Ceny bytů se pohybují v řádech milionů korun. Záleží samozřejmě na jejich velikosti, stavu a lokalitě, ale každopádně jde o hodně peněz. Když se vám podaří usmlouvat byť jen minimální slevu, může se jednat o desetitisíce korun. A to už se vyplatí se o to pokusit. Obecně samozřejmě platí stará pravda, že když se na slevu nezeptáte, nezískáte ji. Ke získání slevy se hodí dobré argumenty a informace. V tomto článku se podíváme, jak si o slevu říct a co vám může pomoci ji získat.

Zjistěte, za kolik byt prodávající koupil

Když zjistíte, že prodávající byt zdědil, dostal nebo koupil velmi levně, máte větší šanci získat slevu, než v případě, že majitel koupil byt draze a tvrdě splácel drahou hypotéku. Tuto informaci o ceně bytu získáte na příslušném katastru nemovitostí. Tam zajděte buď osobně, nebo můžete zažádat o nabývací titul písemně. Potřebujete jen občanský průkaz, číslo popisné budovy (bytu), číslo listu vlastnictví a taky čas nabytí, který vás zajímá. Realitní kanceláře mají obvykle tzv. dálkový přístup a dokáží tuto informaci získat během několika minut.

Zkuste zjistit, jaký je o byt zájem

Když už inzerát leží na realitních serverech delší dobu, navíc jej ani tolik lidí nenavštívilo, máte šanci jednat o slevě. To si buď zjistíte na internetu sami, nebo vám s tím může pomoci zkušený makléř. Ten by vám měl s vyjednáním slevy pomoci v každém případě, protože za zkoušku přece nic nedáte. Možná i při kontaktu s prodávajícím vycítíte, jak je rád, že se konečně někdo ozval. Dejte na svůj a makléřův instinkt.

Komunikace s prodávajícím

Prodávající se může nacházet v různých situacích. Někdy spěchá, jindy má spoustu zájemců a o slevě nemůže být řeč, někdy jedná sám, jindy prostřednictvím realitního makléře. V pravý moment se na rovinu zeptejte, jestli by nebylo možno navrhnout určitou slevu. Buď se připravte a určete s makléřem přímo částku nebo to nechte na prodávajícím. Za optání opravdu nic nedáte, a když vás prodávající okamžitě odmítne, neznamená to, že se nebude dále vyjednávat. Možná ten byt za ty peníze stojí i bez slevy, že?

Hodně štěstí při výhodném nákupu bytu!

26.8.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek majitel kanceláře

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.