RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Sen o stěhování z města do rodinného domu

Spousta lidí, kteří žijí ve velkém městě v bytech, má sen o stěhování na venkov do rodinného domu. Není to ale sen pro každého, protože dům a zahrada znamenají spoustu práce (na rozdíl od pohodového života v bytě). Přesto dům se zahradou má nesporné výhody – pohyb na čerstvém vzduchu, klid, větší životní prostor, lepší prostředí pro výchovu dětí, možnost vlastní zahrádky apod. Jak však z bytu do rodinného domu odejít? Jak to financovat? Co bude s prací a kamarády? Otázek je celá řada.

Koho to láká

Stěhování do rodinného domu láká nejčastěji starší páry nebo rodiny, kterým se zprotivil život ve shonu ve městě. Navíc potřebují větší bydlení, plánují rodinu, a byt už je jim malý. Rodinný dům láká spousty aktivních lidí, ale často jim chybí finance. Nechtějí se zadlužit na desítky let, někdy na hypotéku ani nedosáhnou. Jednoduše rodinný dům je luxus, a nemůže si jej dovolit každý. Tuto skutečnost je potřeba přijmout.

Jak vyřešit financování

Když rodinný dům opravdu chcete a uvažujete o jeho pořízení v reálné rovině, financování se nejspíše nějak vyřeší. V drtivě většině případů s pomocí šikovného finančního poradce nebo ještě lépe přímo makléře najdete výhodnou hypotéku. Možností je spousta. V ideálním případě prodáte byt ve městě a peníze z tohoto bytu budou základem pro nákup rodinného domu. V takovém případě je důležité vše skloubit dobře dohromady tak, aby na sebe prodej bytu a nákup rodinného domu (hypotéka) navazoval. Tady už se jednoznačně vyplatí spolupráce se zkušenou realitní kanceláří, která vás složitými transakcemi bezpečně provede.

Ani nezáleží tolik na tom, jestli budete kupovat nový rodinný dům, nebo starší dům, kde budete plánovat následnou rekonstrukci. Hlavní je dobře prodat byt a vybrat ideální místo k budoucímu životu.

23.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.