RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Sklepní (suterénní) byty

Bydlet ve sklepním bytě nezní pro většinu z nás zrovna lákavě. Když je však byt vkusně zařízený a má těsně pod stropem okna, kterými jde dovnitř denní světlo, mohou mít i suterénní byty své kouzlo. Obzvláště v Praze, v Brně nebo v jiných městech, kde je nedostatek bydlení, půjdou i sklepní byty na dračku. Když suterénní byt dobře vybavíte, pak určitě seženete i spokojené nájemníky. Z nevyužitých sklepních prostor tak můžete něco mít.

Výhody a nevýhody sklepních bytů

Hlavní výhodou sklepních bytů je skutečnost, že se pronajímají obvykle levněji, než byty ve vyšších patrech. Pro pronajímatele je zase ta výhoda, že využije i prostory, které k bydlení původně ani nebyly určeny.

Jinak jsou zde i nevýhody. Často je to vyšší hluk z ulice nebo pocit, že žijete vlastně pod zemí. Některé suterénní byty nemají dobře řešené větrání, a do bytu vám za celý den nebude svítit slunce. Otázkou vždy je, na jaký sklepní byt narazíte, a co od něj očekáváte.

Rekonstrukce suterénních prostor a pronájem bytu

Sklepních bytů je stále více. Majitelé bytových nebo i rodinných domů často uvažují, jestli by nešlo prostor využít a rekonstruovat sklepní prostory na suterénní byty. Když se rekonstrukce povede, může vzniknout zajímavý prostor, který se dá výhodně pronajímat. A každý pronájem je skvělý příjem, kterým si každý měsíc přilepšíte ke svým příjmům. Sklepní byt jako investice je na vzestupu.

Když chcete sklepní byt koupit

Když uvažujete o koupi sklepního bytu, nebudete mít zase tolik možností, ale určitě něco najdete, ideálně ve spolupráci s lokální realitní kanceláří. Výhodou je jednoznačně nižší pořizovací cena takového bytu. Když suterénní byt koupíte, můžete jej rekonstruovat k obrazu svému, vybavit jej vhodným nábytkem a vůbec z něj udělat místo, kde bude radost být. Na internetu najdete spoustu inspirace!

18.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

suterénní byt Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.