RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Služebnost doživotního užívání

Když vlastníte nemovitost a z jakéhokoliv důvodu ji chcete prodat a zajistit si možnost, že v ní můžete dožít, pak je zde možnost využít služebnost doživotního užívání nemovitosti. Po uzavření smlouvy o zřízení služebnosti užívání je třeba toto právo zanést do katastru nemovitosti. To znamená, že je nutné podat návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Stává se, že lidé na stará kolena nemají moc finančních prostředků, nebo chtějí ještě za svého života rozdat svým potomkům nějaké finance. Proto existuje možnost prodat svůj dům nebo byt i s tím, že tam senior může dožít. To samozřejmě snižuje cenu nemovitosti, ale v současné době se najdou zájemci o nemovitosti i s touto služebností – věcného břemene doživotního užívání.

Podmínky prodeje

Podmínky prodeje nemovitosti se služebností doživotního užívání se liší podle potřeb majitele i dalších okolností. Společné mají to, že prodejce může v nemovitosti bydlet až do konce svého života. Další detaily jsou pak na domluvě makléřů či realitních kanceláří, které obvykle prodejce i kupujícího zastupují. Rozhodně se doporučuje spolupracovat s realitní kanceláří minimálně v případě, že nemovitost prodáváte.

Zřízení služebnosti doživotního užívání v nemovitosti se může vztahovat nejen na majitele, ale i na další členy domácnosti. Výhodou je, že můžete peníze využít ještě za svého života. Služebnost doživotního užívání využívají lidé, kteří zůstali sami nebo ti, kteří chtějí přilepšit svým dětem nebo vnoučatům, podpořit je při stavbě domu nebo jim jednoduše finančně pomoci ještě za svého života.

20.11.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.