RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Solární tašky TESLA fungují stejně jako solární panely

Uvažujete o pořízení vlastních solárních panelů na střechu? V Česku už je to celkem běžná věc. V současné době však přichází nová móda, hlavně pro novostavby. Jsou to solární tašky, které nahrazují solární panely. Střecha vypadá úplně normálně, nehyzdí ji nevzhledné panely, ale solární tašky fungují jako solární panely. Panely jsou totiž integrovány do střešní krytiny. Na první pohled ani nepoznáte, že se v tašce ukrývají fotovoltaické články. Se solárními taškami přišla společnost Tesla.

Ceny solárních tašek klesají

Během posledních let se objevuje stále více výrobců a ceny solárních tašek tak klesají. Navíc se dost výrazně zvýšila výkonnost solárních tašek, takže v současnosti už seženete solární tašky se stejnou výkonností, jako mají klasické solární panely. V praxi se cena fotovoltaických tašek postupně snižuje a dostává se na úroveň toho, že si za stejnou cenu pořídíte novou střešní krytinu a na ni nainstalujete solární panely. A počítá se s tím, že cena bude ještě klesat. Aktuálně stojí m2 kvalitních tašek Bramac cca 250 Kč a solárních tašek TESLA cca 450 Kč!

Proč zvolit solární tašky

Důvodů, proč investovat do solárních tašek, je hned několik:

  • Elegantní vzhled. Solární tašky oproti solárním panelům vypadají mnohem lépe, stavbu vůbec nenarušují.
  • Optimalizovaný výkon. Solární články v taškách skvěle využívají i odražené světlo a fungují i během horšího počasí.
  • Všechny tašky nejsou solární. Nemusíte investovat do všech solárních tašek, stačí dát fotovoltaické články jen do některých (třeba jižní strana střechy), abyste dostali tolik energie, kolik sami spotřebujete.
  • Jednoduchá montáž a odolnost. Solární tašky jsou velmi pevné a odolné, jejich montáž je pak stejně jednoduchá, jako u běžných střešních tašek.

 

Cena solárních tašek je logicky zatím vyšší než u běžné střešní krytiny. Je to však jasný trend do budoucna. Stejně jako na solární panely na střechu můžete na solární tašky získat dotaci Nová zelená úsporám.

14.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tesla remax brno solární taška

 

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.