RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Společné prostory o bytovém domě hodně napoví

Když chcete koupit byt, pořádně si prohlédněte celý dům. Některé věci vám totiž majitel nejspíše neřekne. Každý prodávající se snaží udělat dojem, zvýraznit pozitiva bytu a celého domu, a pokud možno bagatelizovat nebo přímo utajit negativa. Proto buďte na prohlídce pozorní. Ideální je, když si s sebou na prohlídku bytu vezmete i zkušeného makléře, který vám pomůže s otázkami a vůbec s proklepnutím vybraného bytu.

Když vstupujete do domu, podívejte se na zvonky, poštovní schránky, nástěnku. Když je vše čisté a v pořádku, je to dobře. Když je něco poničené, dost to vypovídá o domě a jeho obyvatelích. Když je špinavá podlaha, zeptejte se určitě na to, jak je řešena péče o společné prostory. V domě, kde taková péče není vidět, je dost možné, že bude problém se domluvit se sousedy. Obecně platí, že neudržované domy přitahují nájemníky, které moc za sousedy nechcete.

Sousedy poznáte, až bude pozdě

Když chcete poznat, jací lidé v domě žijí, těžko budete zvonit a seznamovat se. Spíše buďte všímaví. Když o bytu už vážně uvažujete, zajděte si do okolí domu i do domu samotného ještě jednou, jen tak. Ideálně se i s někým dejte do řeči, zeptejte se, jak se tady žije, jací jsou zde lidé, rozhlížejte se a zkuste zapojit svůj instinkt. Ten vám určitě správně poradí, jestli tady chcete bydlet, nebo ne.

Staré pořekadlo říká, že nejlepší soused je žádný soused. To vám v bytovém domě asi nevyjde, ale snad budete mít štěstí. Pravdou je, že sousedy lépe poznáte, až se do bytu nastěhujete.

Při prohlídce domu se zaměřte na celkový dojem i na detaily. Prozkoumejte nástěnku. Je aktualizovaná? Jsou tam kontakty na správce domu, domovní řád, aktuální pokyny? To je dobře. Horší je, když je tam napsáno, ať zamykáte, že se v domě krade. Zeptejte se, kde jsou popelnice, podívejte se do sklepa, zkrátka dbejte při prohlídce i na tyto bezvýznamné detaily, které však o domu mnohé napoví!

2.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář v centru Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.