RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Sreality.cz přitvrzují = nové obchodní podmínky, konec realitních makléřů bez pojištění a řádné živnosti?

Největší český realitní portál na Seznamu (Sreality.cz) má nové obchodní podmínky, které reflektují nově přijatý realitní zákon. V praxi je to dost velká změna, která postihne hlavně amatérské makléře, ale také různé vykuky a lidi, kteří se sice snaží nemovitosti prodávat, ale nedodržují základní pravidla, nejsou certifikovaní (nemají vázanou živnost) a celému oboru tak dělají medvědí službu. V tomto článku se podíváme, jak tedy bude tento velký realitní server fungovat.

Viditelné jméno makléře a jeho IČO

Donedávna mohl na portále Sreality.cz inzerovat prakticky kdokoliv. Pod inzerátem nemuselo být reálné jméno ani IČO, velmi často tam bylo pouze telefonní číslo do Call centra některé realitní kanceláře. Zájemce pak ani nevěděl, komu volá. To se změnilo a dnes je (bude) na Sreality.cz povinné uvádět pod každým inzerátem pravé jméno makléře, což stvrzuje i jeho přiložené IČO (kde si můžete ověřit, jestli svoji živnost může skutečně vykonávat). Makléři totiž musí mít speciální živnost a být řádně pojištění, jak to právě nový realitní zákon ukládá. Pomáhá to zájemcům, prodávajícím i samotným makléřům a realitním kancelářím.

Nutná písemná smlouva s majitelem nemovitosti

Další novinkou je nutnost mít písemnou smlouvu o zprostředkování prodeje nemovitosti s jejím majitelem. Nestačí pouze ústní dohoda, nutná je opravdu písemná smlouva. Když má server podezření, že inzerující takovou smlouvu nemá, může si ji od makléře vyžádat. Ten ji pak musí naskenovanou poslat, aby mohl inzerát vůbec zveřejnit.

Cílem těchto změn je jednak dodržovat nový realitní zákon, ale chránit prodávající a hlavně zájemce o koupi, aby jednali jen s opravdovými makléři, a nedocházelo tak ke zbytečným nesrovnalostem, aby si celý realitní obor držel dobré jméno.

14.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.