RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Stěhování do zahraničí a prodej nemovitosti

Spousta lidí dojde v životě do bodu, kdy je láká vyzkoušet si život v zahraničí. Může to být pracovní příležitost, nebo třeba jen chuť vyzkoušet si něco jiného. Každopádně žít nějaký čas v zahraničí je velká zkušenost. Naučíte se cizí jazyk, rozšíříte si obzory, můžete si vybrat život u moře nebo v teplých krajích, budete vydělávat více peněz. Motivace k přestěhování do zahraničí jsou různé, stejně jako cílové destinace. Někdo se stěhuje do Kanady kvůli přírodě, jiný do Německa za prací, další na Bali za pohodovým životem u moře.

Když se stěhujete do zahraničí a myslíte si, že tam zůstanete déle, ne-li napořád, pak je otázka, co udělat se svými nemovitostmi tady v České republice. Ze zahraničí se o ně budete starat jen těžko. Můžete tuto starost na někoho delegovat (na rodinu), můžete dům dát k dispozici kamarádům nebo rodině, můžete nemovitost prodat a v zahraničí si koupit jinou. Když jedete do zahraničí na neurčito a nechystáte se v dohledné době vracet, je tato poslední varianta možná nejvýhodnější.

Prodej v Česku a nákup v zahraničí

Vždy záleží na tom, kam se stěhujete. Když prodáte byt v Brně, tak si za utržené peníze asi nemůžete koupit byt v Londýně nebo apartmán na Azurovém pobřeží. Ale na byt v Mariboru nebo domek v Thajsku by to stačit mohlo. Je to o vašich finančních možnostech.

Obecně však platí, že je lepší bydlení vlastnit než platit drahý nájem. Prvním krokem však bude prodej vaší nemovitosti tady u nás. S tím vám nejlépe pomůže zkušená realitní kancelář. Ta dokáže vaši nemovitost prodat i v době, kdy už budete v zahraničí. Není tak potřeba extrémně tlačit na čas a připravit se tak pravděpodobně i o nějaké peníze. S nákupem v zahraničí už je to horší, ale konzultovat to můžete se stejnou realitkou, která bude prodávat vaši nemovitost v Česku. I taková konzultace se vám bude hodit.

Kontaktujte spolehlivou realitní kancelář a situaci s nimi podrobně proberte. Uvidíte, jak vám poradí a s čím vám mohou pomoci.

7.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.