RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Stěhování z Prahy na venkov

Praha je v rámci České republiky hodně specifické město. Je to „zlatá loď“, je to město, kam míří spousta mladých lidí za studiem, za prací, za životní zkušeností. Život v Praze dává obrovské možnosti, každý si tady najde, co ho láká. U mnoha lidí však jednoho dne přijde moment, kdy jim začne chybět klid, příroda a zatouží po životě na venkově. Je to logické a přirozené, z Prahy na venkov se nejčastěji stěhují právě rodiny s malými dětmi.

Na venkově jsou výrazně levnější nemovitosti

Jedním z důvodů stěhování z velkých měst na venkov je skutečnost, že v Praze je extrémně drahé bydlení. Když si chce mladý pár pořídit vlastní bydlení, na venkově je to mnohem dostupnější. Rodinný dům se zahrádkou koupíte za několik milionů korun. Stačí mít představu o lokalitě a velikosti domu a pozemku, oslovit zkušenou realitní kancelář, a budete mít na stole během chvíle hned několik možností. V současné době nabídka nemovitostí jasně převyšuje poptávku, takže je ideální čas ke koupi.

Proč se lidé z Prahy stěhují

Jak už jsme zmínili, venkov nabízí klid a blízkost přírody. Kromě toho Praha je plná lidí, je tam shon, spousta aut, hluku, navíc v dnešní koronavirové době i spousta nakažených a nejpřísnější opatření. Dalším důvodem ke stěhování z Prahy je fakt, že hodně lidí se do Prahy přistěhuje právě studovat nebo pracovat, a po čase, když si najdou partnera nebo rozjedou kariéru, rádi se vracejí zpátky do rodného kraje.

Dalším důvodem stěhování z Prahy je stále častější možnost pracovat z domu. Home office je na vzestupu a u spousty povolání je dnes i preferovanější. Nebo alespoň částečně. Jestliže má někdo v hlavním městě rozjetou kariéru a dobrou práci, nemusí ji stěhováním zákonitě ztratit. Třeba stačí, když bude do Prahy dojíždět dvakrát týdně.

22.9.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.