RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Stěhujete se? Ze zákona máte nárok na volno v práci!

Když jste koupili nový byt, dostavěli dům, nebo se jen stěhujete do jiného nájmu, máte ze zákona nárok na volno v práci. Stěhování totiž zapadá do Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. jako osobní překážka v práci. A na osobní překážku v práci se vztahuje pracovní volno. Takže se nebojte si o volno v práci říct, máte na něj jednoduše nárok. Nemusí tak nutně řešit stěhování o víkendu, kdy jsou stěhovací firmy již obsazené.

Pracovní volno bez náhrady mzdy

Smutné je, že na náhradu mzdy už právo nemáte. Na stěhování máte oficiálně maximálně dva dny, ale samozřejmě se můžete se zaměstnavatelem dohodnout jinak. Podmínkou logicky je, že se stěhujete vy osobně. Nárok na volno se nevztahuje na situace, kdy potřebuje pomoci se stěhováním váš bratr, kamarád nebo třeba rodiče.

Co se týká proplacení mzdy, existuje i výjimka, kdy na proplacení máte nárok. Když se stěhujete kvůli přeřazení v rámci jedné firmy do jiného města, pak získáte nejen volno, ale také nárok na náhradu mzdy nebo platu ve výši vašeho průměrného výdělku.

Spolupráce se stěhovací firmou

Když chcete, aby stěhování proběhlo rychle a bez problémů, oslovte zkušenou stěhovací firmu. Kontakt na spolehlivé profesionály vám určitě dá i vaše realitní kancelář nebo makléř, který vám pomáhá s výběrem nového bydlení nebo s prodejem toho starého.

Když vás tedy čeká stěhování na novou adresu, řekněte si svému zaměstnavateli o volno. I kdyby vám nechtěl vyjít vstříc, máte v ruce páku v podobě zákona, který na tuto situaci myslí. Nejlepší je však domluvit stěhování s předstihem, aby na to byla připraven nejen zaměstnavatel, ale i oslovená stěhovací firma.

9.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.