RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Studentské koleje nebo nájem?

Myslíte, že v dnešní době preferují studenti spíše bydlení na studentských kolejích nebo v pronajatém bytě? Obecně platí, že studentské koleje jsou levnější, a kdo je nezažije, o něco ze studentského života přichází. Na druhou stranu tam nemá člověk tolik prostoru na samotné učení, chybí klid a ticho. V současné době se trochu smazává finanční rozdíl, protože ceny pronájmů jdou lehce dolů, zatímco ceny na kolejích stoupají. Co byste zvolili vy?

Život na kolejích je zážitek

Setkávání s ostatními studenty, společné akce, párty, sport, jednoduše zábava a kontakt se spolužáky, to všechno ke studentskému životu odjakživa patří. Na kolejích si často najdete kamarády na celý život. Hůře se tam sice soustředí, ale je to opravdu velmi inspirativní prostředí, ze kterého vznikají nejrůznější nápady. Takové kontakty, jaké na kolejích najdete, mohou být nakonec mnohem důležitější, než obor, který vystudujete. Protože univerzita není jen o učení, ale právě i o kontaktech do života.

Bydlet v pronájmu je lepší pro studijní výsledky

V pronajatém bytě si lépe zjednáte klid a pořádek. Navíc v současné době koronaviru se většina bytů, které byly zaměřené na krátkodobý pronájem (např. přes Airbnb), opět nabízí k dlouhodobému pronájmu, takže ceny nájmů například v Praze klesají. A studenti mají větší výběr nejrůznějších bytů. Studentský byt může být také skvělé místo pro zábavu, setkávání, ale určitě je i vhodnější ke studiu než pokoje na kolejích. Samozřejmě záleží na tom, jaké si to uděláte, jaké máte spolubydlící a pravidla.

Úplně nejlepší pro klidné studium je mít vlastní bydlení. Nemusíte mít spolubydlící a můžete se plně věnovat studiu. Je však dost možné, že si v budoucnosti s odstupem času řeknete, že jste vynecháním studentských kolejí o něco ze studentského života přišli!

4.9.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.