RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Co se zahradou v zimě aneb tajemství zimní zahrady

Jehličnany kralují

Pokud máte v zahradě jehličnany, máte vyhráno. Právě tyto stromy, které jsou během celého roku trošku v pozadí barevně kvetoucích rostlin, se v tomto období stávají hlavním pilířem zahrady – společně se stálezelenými rostlinami. Ideální je vysázet vedle sebe různé druhy různých velikostí, to dodá zahradě potřebnou působivost. Zvláště ve spojení se sněhem. Ostatně – i odborníci doporučují, aby byla v našich klimatických podmínkách zahrada osázena ze dvou třetin jehličnany a listnatými stromy, které neopadávají. Ideálním keřem je například zimostráz, ptačí zob nebo tis.

jehličnany na zimní zahradě

 

Barevné květy

Zahrada ale nemusí být ani v zimě jen zelená. Existují rostliny, které kvetou v zimě barevnými květy či mají plody. Například kalina vonná kvete od prosince a má růžové květy. Vilín jarní potěší v prosinci červenými květy a například jasmín nahokvětý vás potěší žlutými květy od prosince do dubna.

barevné květiny

Atmosféra

Důležité je také vytvořit správnou zimní atmosféru, i ta dodá zahradě v zimě atraktivnost. Pokud máte větší či menší zahradní jezírko, máte výhodu, protože zamrzlá hladina je velmi efektní. I bez jezírka se ale dá docílit atraktivnosti. Stačí, když na zahradu umístíte předměty ze skla, kovu nebo dřeva, které v zimní atmosféře také vypadají skvěle. Zahradu pak dozdobí různé prvky, jako je ptačí budka či krmítko, loubí, dřevěná lavička a podobně. Poslouží i neopracovaný kámen.

 

Uschlé trávy

Dalším zajímavým prvkem zahrady v zimě nohou být okrasné trávy, respektive uschlé okrasné trávy. Na rozdíl od trávníku se totiž okrasné trávy nemají před zimou stříhat. Stejně jako bylinky. Na to je čas až na jaře. Nejen že tím ochráníte citlivý střed rostliny, ale ještě dodáte zimní zahradě další barvu – žlutou. A suchá tráva pokrytá jinovatkou vypadá krásně.

Textura a tvar

Také opadavé listnaté stromy mohou být ozdobou zahrady v zimě, pokud mají například zajímavou texturu kůry nebo neobvyklý tvar větví. Dekorativní kůru mají například javory, které mají také barevně zbarvené větve. Zajímavě tvarované větve má třeba líska či vrba.

zazimované rostliny

Počasí

I když se budete držet všech výše uvedených rad, aby vypadala zahrada v zimě jako z pohádky nebo z obrázků od Josefa Lady, bez pomoci počasí to nepůjde. Bez sněhu a ledu nebude mít zahrada potřebný efekt. To je ale jediná věc, kterou neovlivníte.

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.