RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Trend odvážných mladých: Bydlet v maringotce a stavět dům

Mladí lidé, mladé páry i rodiny mají většinou společnou touhu – bydlet ve svém. Stále častěji to mladé lidi táhne pryč z města, do přírody, za klidem a čerstvým vzduchem. Jenže na druhou stranu chybí peníze. Koupit si nový dům nebo si jej nechat postavit, znamená zadlužit se v řádech několika milionů. Když odhlédneme od toho, že ne každý dosáhne na hypotéku, pak je tady i fakt, že mladí lidé se nechtějí zadlužovat na dlouhá desetiletí. Chtějí svobodu, protože kdo ví, co bude, že?

Základem je stavební pozemek

Přesto i mladí chtějí stavět. Základem je sehnat vhodný stavební pozemek v lokalitě, která nám vyhovuje. Nemovitosti se stále prodávají, takže možností je spousta. Dobrý pozemek na venkově se dá sehnat za několik set tisíc korun. Je potřeba hledat a nemít extra velké požadavky. Na druhou stranu, lokalitu nezměníte, takže se nebojte do pozemku investovat. Možná tam budete žít celý život.

Maringotka není pro každého

Když mladý pár sežene a koupí vhodný pozemek, přichází další fáze. Naplánovat stavbu domu. Když někdo volí bydlení v daném místě v maringotce nebo mobilheimu, pak si nejspíše bude stavět dům alespoň částečně svépomocí. Proč ne. Život v maringotce však není pro každého, hlavně ženy mohou být nespokojené a tlačit muže, „aby už to konečně dostavěl“.

Když jste však od počátku na místě, sžíváte se s místem, s krajinou, se sousedy, tak se vše lépe buduje. Je to jednodušší, než stavět a bydlet přitom 30 km daleko ve větším městě. Ušetříte čas, peníze i energii. Ale musíte skousnout logické nepohodlí, které život v maringotce přináší. Lepší než nepohodlí je vidět v tom romantiku =)

Motivace postavit dům co nejrychleji

Život ve ztížených podmínkách na druhou stranu mladé lidi motivuje, aby nový dům postavili co nejrychleji. Když se to podaří do dvou let, je to úspěch. Rodinu taková zkušenost obvykle stmelí, nebo rozdělí, ale odvážné páry do toho přesto jdou. Jestli i vy uvažujete o podobné cestě, přejeme vám hodně síly, vytrvalosti a samozřejmě štěstí!

9.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.