RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Trend stěhování z velkých měst

I bez extrému nastalé situace spojené s koronavirem existuje trend, kdy se hlavně mladí lidé stěhují z velkých měst na venkov. Důvodů je hned několik, mezi hlavní patří levnější bydlení, lepší životní prostředí, větší klid nebo blízkost přírody. Jestli také uvažujete o tom, že až se situace uklidní, přestěhujete se mimo město, pak budete nejspíše řešit nákup vhodné nemovitosti. Buď si koupíte stavební pozemek a dům si sami postavíte, nebo si dům necháte postavit na klíč, případně koupíte starší dům, který budete postupně rekonstruovat. Každá varianta má své přednosti.

Stavební pozemky na venkově

Základem je samozřejmě lokalita, tu nezměníte. Když máte vybranou lokalitu, ideální je oslovit zkušenou realitní kancelář, která vám pomůže s hledáním konkrétního stavebního pozemku. Už ten vás bude stát dost peněz. Když koupíte pozemek (nebo jej dostanete od rodiny), můžete řešit stavbu domu. Variant je spousta, od dřevostavby až po klasický zděný dům. Můžete stavět svépomocí, na klíč nebo ve spolupráci se stavební firmou (něco mezi).

Staré domy k rekonstrukci

Další variantou je pořídit si pozemek, kde už dům stojí. Když není nový, nejspíše budete dříve či později investovat do jeho rekonstrukce. Výhodou je, že ve starém domě možná budete moci od počátku bydlet a rekonstrukci dělat postupně. První rekonstrukci koupelny, pak jednoho pokoje, druhého pokoje, podkroví atp. Nemusíte k rekonstrukci dojíždět, neplatíte jinde zbytečně nájem, ale zase žijete víceméně na staveništi.

Když se mladý pár stěhuje z města na venkov, většinou je nadšený a má dost sil a energie na to, zvládnout i těžší začátky. Málokdo má ve 30 letech našetřeno několik milionů. A hypotéka také nemusí všechno pokrýt. Navíc kdo ví, jak to bude s hypotékami vypadat, až se virus přežene. Každopádně se vyplatí spolupracovat s realitní kanceláří, která vás celým procesem provede (včetně zajištění financování nákupu nemovitosti).

22.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitka v Brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.