RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

V inzerátech nenajdete ceny, za které se nemovitosti skutečně prodají

Když se snažíte prodat nemovitost, prvním krokem je určit optimální prodejní cenu. S tím vám nejlépe pomůže zkušený makléř (nebo realitní kancelář), ale logicky už na setkání s ním přijdete s nějakou svou představou. Tuto představu si lidé velmi často dělají tak, že porovnávají podobné inzeráty na realitních serverech. Je to pochopitelné, ale je potřeba si uvědomit, že uvedené ceny jsou málokdy konečné, často prodávající prodá se slevou. V inzerátech jsou ceny spíše zbožné přání, kdyby to náhodou vyšlo.

Reálné tržní ceny bývají obvykle o něco nižší, někdy až o desítky procent. Lidé to však většinou chtějí zkusit, chtějí prodat dráže, a tak nastřelí prodejní cenu výše. Prodejní cena může být 5 milionů Kč, ale tržní cena je třeba jen 4,3 milionů Kč. Prodávající může mít velké štěstí (na to ostatně prodávající sází) a prodat za 5 milionů, ale většinou spíše zůstane inzerát nevyslyšen. Důvod je logický, i kupující srovnává nabídky, jedná s více majiteli a těžko si vybere zrovna předraženou nemovitost.

Ať není vaše nemovitost „ležák“

Když špatně nastavíte prodejní cenu (přestřelíte ji), pak můžete prodávat nemovitost dost dlouho, i celá léta. Dostanete se do tzv. pasti nabídkové ceny. S určením správné ceny vám může pomoci například dlouhodobé sledování inzerátů. Tak odhalíte ležáky a uvidíte, které ceny jsou reálné a které jsou nadsazené. Jsou však i jiné postupy.

Nejlépe vám však cenu pomůže určit zkušený makléř (nebo odhadce nemovitostí). Ideálně ať je to jeden člověk, který spojuje oboje. Nejen že nastaví cenu, ale také vás bezpečně a hladce provede celým procesem prodeje nemovitosti, včetně veškeré byrokracie, jednání se zájemci i s úřady. Taková spolupráce se vám jednoznačně vyplatí, už jen proto, že když se nemůže nemovitost dlouho prodat, stojí vás to nervy, peníze a nemovitost zatím chřadne, protože je těžké ji pronajímat, když ji prodáváte.

15.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.