RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

V jak malém domě může bydlet pětičlenná rodina

Ceny nemovitostí rostou, ceny stavebních materiálů rostou ještě více, přesto je potřeba někde bydlet. A kdo nechce bydlet v nájmu, do nemovitosti stejně bude investovat. Obecně platí, že když chcete ušetřit, jediná cesta je pořídit si menší nemovitost, menší dům nebo byt. V bytě jste jasně omezeni prostorem, ale když máte malý dům se zahradou, pořád můžete spoustu času trávit právě na zahradě.

Vezměme si příklad pětičlenné rodiny, dva rodiče a tři děti. Potřebuje každé dítě svůj pokoj? Je nutné mít pokoj pro hosty, kdyby přijela na návštěvu babička nebo kamarádi? Samozřejmě je to příjemné, ale dá se to řešit i v malém domě. Podívejte se na tipy z praxe pětičlenné rodiny žijící domě s dispozicí 3+1:

  • Velký pokoj se dá rozdělit. Máte-li například jeden velký pokoj v podkroví, můžete ho nějak šikovně rozdělit. Nábytkem, plentou, paravánem nebo jakýmkoliv jiným nenáročným způsobem a hned budete mít dva dětské pokoje místo jednoho.
  • Postavte na zahradě malý domek. Můžete na zahradě postavit za několik desítek tisíc malý domek s jednou místností, kde mohou přespávat kamarádi, nebo se tam třeba časem částečně nastěhuje jedno z dětí.
  • Holky spolu, kluci spolu. Když nemáte dostatek dětských pokojů, musejí děti pokoje sdílet. Když je dobře vybavíte třeba poschoďovou postelí nebo dalšími zajímavými prvky, bude to i pro ně zajímavé. A soukromí si dítě vždy nějak najde.
  • Čím více venku. V dnešní době počítačů, telefonů a internetu je pro většinu rodičů radost, když jsou děti venku. Motivujte je venku trávit co nejvíce času, je to asi lepší, než když bude každé dítě sedět ve svém pokoji se svým tabletem.

29.11.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.