RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

V zahraničí je běžné, že jsou makléři na obou stranách obchodu s nemovitostmi

Češi jsou typičtí mimo jiné i tím, že se snaží celkem často prodávat nemovitosti na vlastní triko bez spolupráce s realitní kanceláří nebo makléřem. Nechtějí platit provizi a věří, že zvládnou celou transakci bez pomoci RK. V zahraničí hlavně směrem na západ je tomu přesně naopak. Například v USA probíhá více než 95% všech transakcí s nemovitostmi přes realitní kanceláře. V Německu, Francii a dalších zemích EU je to podobné. Dlouhodobý trend je spolupracovat při prodeji i nákupu nemovitosti s důvěryhodným makléřem.

Proč si platit makléře

V nemovitostech se točí velké peníze. Když uděláte chybu, můžete snadno přijít o desítky nebo i stovky tisíc korun. Můžete prodat zbytečně pod cenou, můžete koupit předraženou nemovitost, můžete udělat chyby během vyřizování. Makléř vám navíc může pomoci najít takovou nemovitost, na kterou byste sami nenarazili. Bude za vás vyjednávat a bojovat za co nejlepší podmínky. A v neposlední řadě dá pozor na to, aby celá transakce proběhla bezpečně a v duchu fair play.

Makléř toho pro vás udělá samozřejmě mnohem více. Pomůže najít vhodnou nemovitost, bude vést prohlídky, společně určíte prodejní cenu, zajistí profesionální prezentaci nemovitosti včetně fotek, videoprohlídky, popisu i propagace prezentace. Zajistí bezpečnou úschovu peněz, připraví veškeré smlouvy, zkontroluje nemovitost i prodávajícího. Služby makléře zahrnují spoustu věcí s jasným cílem – prodat či koupit nemovitost za výhodných podmínek pro klienta. Vše férově a bezpečně a v rámci možností rychle.

Makléři na obou stranách obchodu

Makléři jsou profesionálové. Vědí o nemovitostech první poslední, i proto je ideální, když vyjednávají za obě strany. Když prodávajícího i kupujícího zastupuje makléř, je jisté, že všechno proběhne tak, jak má. Bez zbytečných problémů a emocí. Věcně, prakticky, férově a jasně. V zahraničí je běžné, že při obchodu s nemovitostmi zastupují prodávajícího i kupujícího profesionální makléři. Téměř nikdo se nesnaží prodávat sám a dochází tak k minimu problémů na trhu s nemovitostmi.

1.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Remax brno město

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.