RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Včasný prodej nemovitosti vás může uchránit od exekuce

Když má člověk dlouhodobé finanční potíže, nezvládá splácet své dluhy a nedokáže své závazky vyřešit formou osobního bankrotu, pak mohou věřitelé předat celou věc exekutorovi. Základem řešení problému je postavit se k němu čelem, komunikovat s věřiteli, a když je to nutné, uchýlit se i k prodeji svých nemovitostí.

Když totiž své nemovitosti neprodáte včas, může po nich sáhnout exekutor, který je pak prodá výrazně pod cenou. Když dojde k exekuci, přijde dlužníkovi exekuční výzva k dobrovolné úhradě dluhu. Zároveň s tím však exekutor již zablokuje majetek dlužníka. Zablokuje bankovní účty, může nařídit zaměstnavateli, aby z platu prováděl srážky ze mzdy s tím, že dlužníkovi zůstane jen nezabavitelné minimum dané zákonem.

Dalším krokem pak je prodej movitých věcí. Když k pokrytí dluhů nestačí peníze z bankovního účtu ani prodej movitých věcí, přistoupí exekutor k prodeji nemovitostí například dražbou, a to i těch, ve kterých dlužník bydlí.

Oslovit realitku a jednat

Když se tomuto chcete vyhnout, nejlepší je co nejdříve oslovit zkušenou realitní kancelář, a prodat své nemovitosti za co nejvyšší cenu. Můžete se s novým majitelem zkusit dohodnout, že v nemovitosti budete i nadále bydlet, ale budete platit nájemné. Faktem je, že dražbě nemovitosti se můžete vyhnout pouze včasným prodejem a úhradou dluhu. Ještě ve fázi exekuce dokážou šikovní makléři jednat s exekutorem a zabránit tomu, aby byla nemovitost prodána pod cenou!

3.6.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.