RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Ve kterém patře jsou nejlepší byty

Když kupujete byt nebo hledáte pronájem, určitě kromě velikosti bytu řešíte i optimální patro, ve kterém bydlet. Samozřejmě je obrovský rozdíl bydlet ve čtyřpatrovém nebo dvanáctipatrovém domě, ale je lepší bydlet dole nebo nahoře? Obě varianty mají svá pro a proti, záleží na tom, co preferujete, a jestli si vůbec můžete vybírat.

Proč bydlet v přízemí

Bydlení v přízemí má určité nevýhody (hluk z ulice, větší riziko vloupání aj.), ale má i nesporné výhody. Tou hlavní je skutečnost, že to máte blízko k hlavnímu východu. Nemusíte chodit po schodech nebo čekat na výtah. Ušetříte spoustu času, a když už nemůžete moc dobře chodit, bude se vám tato výhoda hodit dvojnásob. Navíc to máte blíže do sklepa. A nemusíte se bát, že vám vypadne dítě z okna nebo balkónu a ošklivě se zraní.

Bydlení ve vyšším patře má řadu výhod

Oproti přízemí má bydlení ve vyšším patře spoustu výhod. Nahoře máte lepší výhled z oken, nechodí vám kolem bytových dveří tolik lidí, jednoduše výše máte větší klid. Ve vyšších patrech máte také menší šanci, že se k vám pokusí dostat zloději. Čím výše bydlíte, tím budete mít v bytě tepleji, aniž byste museli extra topit, teplo stoupá nahoru z jiných bytů.

Jediná nepříjemná věc pro byty ve vyšších patrech je ta, když dům nemá výtah. Na to si dejte pozor. V takovém případě budete muset všechno domů vytahat po schodech. I když dům výtah má, stejně se nachodíte nebo načekáte mnohem více, než když bydlíte někde dole.

Co tedy preferujete vy? Pohodlí, výhledy, klid nebo ušetření času?

2.12.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.