RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Ve Švýcarsku bydlí většina lidí v nájmu

Švýcarsko je v mnohém inspirativní země, která má nejen úžasnou přírodu, specifický volební systém či vysoké ceny, ale také se tam trochu jinak přistupuje k bydlení. Faktem je, že ve Švýcarsku žije většina lidí v nájmech, a zároveň tito lidé nemají tendenci to měnit. Bydlení v nájmu je tam naprosto normální a většině lidí vyhovuje.

Bydlet v nájmu není ostuda

Důvodů je samozřejmě více, ale obecně ve Švýcarsku platí, že se na bydlení v pronájmu nedívá skrz prsty, není to dočasné ani podřadné. Je to absolutně běžné i pro vyšší střední třídu obyvatel - bydlet v nájmu tady prostě není žádná ostuda. V České republice se na to díváme trochu jinak. Většina lidí u nás sní o tom, aby si jednou postavili vlastní rodinný dům, případně pořídili vlastní byt.

Bydlení v nájmu na kvalitě života neubírá

Bydlet ve svém má samozřejmě své kouzlo, ale nese to sebou i povinnosti navíc. Plus je pořizovací cena velmi vysoká a drtivá většina lidí se tak musí při nákupu vlastního bydlení pořádně zadlužit. Na západě obecně platí, že je tam procento populace, která bydlí v nájmech, výrazně vyšší než u nás. Důležitější, než vlastnictví je ve Švýcarsku kvalita bydlení. Obecně platí, raději bydlet spokojeně v pěkném nájmu než se trápit ve vlastním bydlení, které třeba tak pohodlné není.

Nakonec není tak důležité, jestli bydlíme ve svém, nebo v nájmu, ale spíše to, jak jsme s bydlením spokojení. Pro někoho je velké zadlužení velký stres, který kazí radost ze života, někdo má zase problémy se splácením a dostane se do dluhové pasti. Když pak přijde taková situace jako je současná pandemie, mohou mít vlastníci nemovitostí problémy.

Nakonec je to na každém z nás. Vlastní bydlení má samozřejmě také své přednosti, ale v České republice je bydlení v nájmu bráno až moc negativně.

25.2.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.