RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Velkoplošné zasklení u rodinných domů teď frčí

Jedním z moderních trendů při výstavbě rodinných domů je velká prosklená plocha. Lidé dnes preferují spojení obývacího pokoje s kuchyní, což vytvoří velký obytný prostor, kde rodina tráví nejvíce času. Tento prostor je ideálně doplněn prosklenými dveřmi na terasu. Nejlépe pak tak, aby nebyly prosklené jen dveře, ale i celá stěna, nebo alespoň část stěny.

Terasa, posuvné dveře, prosklená stěna

Nejčastěji se prosklená stěna orientuje na jih nebo jihozápad. Perfektní jsou prosklené posuvné dveře na terasu, odkud se jde přímo na zahradu a je zde výhled do otevřené krajiny. Každý architekt v tomto vidí krásu rodinného domu a využití příjemné zahrady. Spojuje se tak interiér s exteriérem. K prosklené stěně samozřejmě patří i vhodná stínící technika - venkovní žaluzie nebo rolety, případně markýza nad terasou.

Část skel může být fixní

Velkoplošné zasklení se obvykle dělá tak, že část skel je fixní a nejde otevírat. To vám pomůže na prosklené stěně dost ušetřit, protože fixní okna jsou až o polovinu levnější než okna otevíratelná. Tato fixní skla se kombinují s proskleným posuvným dveřním křídlem. Takové řešení nevyžaduje kolem sebe příliš volného prostoru. Nejlepší je mít i bezbariérový práh, pokud je to možné.

Kvalitní trojsklo udrží teplo

Ani u prosklené stěny se nemusíte bát zbytečných úniků tepla, protože dnes se pro takováto prosklení obvykle používá kvalitní trojsklo, které má výborné tepelně izolační vlastnosti. Takováto skla eliminují tepelné ztráty na minimum.

30.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.