RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Venkovní kuchyně zažívají boom

Pokud je v poslední době něco velmi oblíbené, je to vaření venku. Někomu stačí gril, ale mnohým už přestává pouhý gril stačit. Zařizují si tak ohniště, udírny či zahradní krby. Opravdoví fajnšmekři si pak pořizují plně vybavenou zahradní kuchyň. Není problém v ní pak strávit prakticky celé léto. Pokud jste se nadchli a chcete si něco podobného vybudovat i u sebe, dobrou zprávou je, že prakticky neexistuje místo, kde by venkovní kuchyně nemohla stát. Jediným omezením tak je prostor. Pokud máte velkou zahradu, můžete si kuchyni vybudovat, kdekoliv budete chtít. Jen dejte pozor, abyste neobtěžovali sousedy. U menšího prostoru příliš volby nemáte. Musíte ji vybudovat tam, kam se vejde. Venkovní kuchyně může stát i na terase, dokonce i na balkoně.

venkovní kuchyně

 

Rozsáhlé možnosti

Venkovní kuchyně se dají vytvořit v mnoha provedeních. Od jednoduchých, které obsahují pouze venkovní gril, až po složité stavby, kde může být gril, ohniště, ale třeba i udírna. Fantazii se meze nekladou. Jediným limitem tak může být cena. Jednoduché venkovní kuchyně se dají pořídit do sto tisíc korun, ty rozsáhlé mohou přijít na několik set tisíc, ale třeba i na milion. Kromě velikosti a vybavení kuchyně její cenu ovlivňuje rovněž použitý materiál. Za něj můžete zaplatit 1000 Kč za metr čtvereční, ale také desetkrát tolik. Záleží tedy na vašich preferencích a možnostech. Nejčastěji používaným materiálem je kámen, který ovšem patří mezi dražší suroviny. Použít můžete také nerezovou ocel, případně jiný materiál. Hlavním pravidlem ale je, že se musí jednat o materiál vhodný i do exteriéru. I když budete mít vaši stavbu zastřešenou, i tak bude vystavena povětrnostním podmínkám a musí být vůči nim odolná.

 

Jaké vybavení

Co má mít správná venkovní kuchyně? Základem je venkovní krb, který poslouží jako gril. Krb může být vybaven polohovacím vyjímatelným roštem nebo vkládacím grilem, můžete jej mít vybavený integrovaným nebo vkládacím motorem pro rožnění selátka, kýty a dalších pochoutek. Opravdoví labužníci si ještě pořizují lávový gril, na němž připravují například ryby. Zařídit si můžete i udírnu. A to také v několika úrovních. Od jednoduché po složitý systém, který zajistí téměř profesionální uzení.

A co dál? To také závisí na preferencích. Někomu stačí jen pracovní a odkládací plocha, někdo chce i úložný prostor v podobě zásuvek či polic. Můžete si rovněž zařídit venkovní kuchyňskou linku. Pokud chcete mít veškerý komfort, bude potřeba také zavést elektřinu a vodu. V takovém případě pak můžete venkovní kuchyni využít stejně jako interiérovou. Můžete si v ní zapojit rychlovarnou konvici, mixér a jiné spotřebiče. To všechno konečnou stavbu na jednu stranu zvelebuje a budete mít k dispozici maximální komfort, na druhé straně ale všechny tyto záležitosti stavbu prodražují. Záleží tedy na vás, kolik chcete a můžete investovat.

Jednoduché venkovní kuchyně se dají pořídit do sto tisíc korun, ty rozsáhlé mohou přijít na několik set tisíc, ale třeba i na milion.

Jednoduché venkovní kuchyně se dají pořídit do sto tisíc korun, ty rozsáhlé mohou přijít na několik set tisíc, ale třeba i na milion.

 

Samotná realizace

Výstavbou venkovních kuchyní se zabývá několik společností, závisí na vás, kterou si vyberete. Úplně na začátku vás čeká schůzka, na které si sdělíte svoje 1 představy. Poté zhotovitel připraví návrh vaší budoucí kuchyně v podobě nákresu. A samozřejmě se dozvíte rovněž cenový návrh realizace. Pokud si vše odsouhlasíte, můžete se pustit do práce. Samotná realizace trvá několik týdnů v závislosti na velikosti a složitosti stavby.

 

Kamenné kuchyně

Jedním z materiálů, který lze při stavbě venkovní kuchyně použít, je kámen. Tento materiál zajišťuje výslednému dílu dlouhou životnost, pevnost a stabilitu zahradních kuchyní. Výhodou je také to, že při topení ve sporáku jdou spaliny rovnou do udírny, kde se ještě teplo využije na uzení, je to dokonalé využití energie ohně. Výhodou kamene je i to, že udírna postavená z kamene se vyhřeje při uzení teplým kouřem, a pak do rána sálá teplo, takže když ráno sáhnete do udírny, najdete tam ještě teplou dobrotu. Výhodou kuchyní sestavených z kamene je také jejich vzhled. Jedná se o umělecká díla, která vznikají ve spolupráci s designéry a architekty, zároveň však plní svoji funkci.

venkovní kamenné kychyně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.