RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Virtuální prohlídky developerských projektů

Umíte si představit, že si někde u makléře v kanceláři nasadíte speciální brýle a ocitnete se v bytě, který si chcete prohlédnout? Tato praxe už existuje a čím dál častěji se dostává i do České republiky. Obzvláště pak u developerských projektů, třeba i u nemovitostí, které ještě ani nejsou dostavěny. Virtuální prohlídky mají samozřejmě spoustu výhod, šetří čas a vše se může vyřešit v kanceláři. Samozřejmě je potřeba nakonec zajít do vybraného bytu i osobně, ale pomůže to byty efektivně filtrovat.

Virtuální prohlídka není videoprohlídka

V praxi funguje virtuální prohlídka tak, že klient přijde do realitní kanceláře, tam si nasadí speciální brýle, sedne si na židli a lehce se otáčí. Takto si může prohlédnout během pár minut hned několik bytů. Nejen nových ve výstavbě, ale také těch reálných, co jsou pro tuto techniku zpracovány. Videoprohlídka, kdy je nemovitost natočena na kameru, je také přínosem, ale virtuální prohlídka vám dá konkrétnější představu. Navíc u bytů, které ještě nestojí (ani vzorový byt), videoprohlídka nemůže logicky existovat.

Výhody virtuální prohlídky

Hlavní výhodou virtuálního světa je, že „uvidíte nemovitost vlastníma očima“ bez nutnosti jej navštívit. To je podstata virtuální prohlídky. U developerských projektů si lépe představíte, jak budou vypadat, včetně výhledů do okolí. Uvidíte, jak může být byt zařízený, jak vypadá ráno, odpoledne, večer i v noci. Další nespornou výhodou je úspora času a možnost si prohlédnout i desítky nemovitostí během jediného odpoledne. Virtuální prohlídky se dají používat nejen u nákupu nemovitosti, ale také u pronájmů.

Virtuální prohlídky zatím v Česku nabízí jen několik realitních kanceláří, ale i podle vývoje v zahraničí se dá očekávat, že se virtuální prohlídky v brzké době stanou běžným prodejním nástrojem. Ulehčí totiž práci makléřům a hlavně zefektivní výběr svých klientů. Přesto samozřejmě nenahradí člověka samotného a jeho osobní přístup.

22.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.