RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Vstupní školení remaxu pro začínající makléře

Remax má jedinečný školící systém pro začínající realitní makléře. O školení makléřů se stará dceřiná společnost RX Akademie, která své vzdělávací aktivity nabízí i makléřům z konkurenčních realitních kanceláří. Školící centrum se nachází v Praze anebo v Olomouci. Vstupní vzdělávání trvá celkově 3. měsíce a je v něm rozloženo deset školících dní.

První část školení POWER START

Každý makléř absolvuje napřed školení Power Start, na kterém se seznámí s historií i současností společnosti RE/MAX. Probrány jsou interní předpisy jako Etický kodex, Reklamační řád a Provozní manuál. Dále se rekruti dozví základy práva (kupující vs. prodávající, pronajímatel vs. nájemník atp.) Tento výklad právního minima, makléře seznámí s realitní problematikou = jak efektivně pracovat s informacemi z katastru nemovitostí, právní vztahy k nemovitostem, zákon o vlastnictví bytů, specifika převodů družstevních podílů u družstevních bytů a další.

Také se nováčci seznámím s tím, jak funguje katastr nemovitostí, zástavy, věcná břemena, exekuce, insolvence, právo stavby, naučí se číst v LV atd. Školitel se věnuje i pravidlům spolupráce mezi makléři v celé síti remaxu. Proběhne základní seznámení s interním počítačovým systémem MAXis. Další část školení je věnována ekonomice a financím, makléři proberou především daně související s nemovitostmi (daň z nabytí, daň z nemovitosti, daň z příjmu, DPH) a typické úvěrové produkty. Finanční produkty pro klienty  jsou představeny panem Širancem z dceřiné společnosti RX Finance. Dále jsou v kurzu detailně studovány smluvní vzory používané v síti RE/MAX (zprostředkovatelská a rezervační smlouva) včetně přípravy na argumentaci u klíčových ustanovení. V závěrečné části kurzu je probrána akvizice zákazníků, příprava na schůzku, nábor nemovitosti, prohlídka nemovitosti, práce s kupujícím a dokončení transakce (smluvní zajištění, úschovy apod.).

Celý kurz je zakončen absolvováním písemného testu na počítači. Úspěšní absolventi získají Certifikát makléře 1. stupně. Znalosti z realitní problematiky musí makléři po roce opět obhájit úspěšným složením kontrolního testu. Tato část vzdělávání trvá čtyři dny z celkových deseti.

Druhá část školení REALITNÍ PROFESIONÁL

Po školení Power Start následuje kurz Realitní profesionál, který se v průběhu šesti dnů zaměřuje na praktické činnosti realitního makléře. V úvodní časti je probrána charakteristika úspěšného makléře, osobní SWOT analýza, stanovení finančního plánu, marketingového plánu, osobního cíle makléře, základy efektivního řízení času, organizační dovednosti, schopnost se správně a rychle rozhodovat, etické a morální zásady, spirála prosperity.

Druhá část je věnována budování klientské databáze, základním technikám telefonování (studená a horká volání), způsobu vedení rozhovoru, překonávání osobních pochybností a strachu z odmítnutí, zvýšení sebedůvěry při komunikaci. Kurz se věnuje podrobně náboru nemovitosti = přípravě na náborovou schůzku, průběhu náborové schůzky, ocenění nemovitosti, překonávání námitek prodávajících, efektivní argumentaci, uzavření výhradní zprostředkovatelské smlouvy a obhájení odpovídající provize, proviznímu dumpingu. Vzdělávací kurz se dále zabývá prohlídkou nemovitosti, kvalifikací kupujícího, metodami zjišťování potřeb klienta, překonáváním námitek kupujícího, argumentací a základními prodejními technikami. Pátá část kurzu je zaměřena na komunikační a obchodní dovednosti, vyjednávání o ceně. Proces uzavření realitní transakce, obvyklé chyby makléře a jak se jich vyvarovat, význam a umění spolupráce mezi makléři, rizika a jak jim předejít.

Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou, která se skládá z písemného testu, prezentace doporučené literatury v Power Pointu, překonávání námitek a předložení 3 exkluzivních zprostředkovatelských smluv na jméno makléře. Každý makléř má v rámci intranetu RX Akademie možnost shlédnout vzdělávací webináře a e-kurzy. Zároveň nový makléř dostane na pobočce svého mentora, který se věnuje jeho dalšímu vzdělávání. Naše heslo je: „Stačí jen chtít, ostatní vás naučíme!“

14.10.2019

Další dotazy vám zodpoví: Ing. Jana Čumbová, telefon: 777 234 929, email: jana.cumbova@re-max.cz

Ing. Jana Čumbová

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.