RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výhody a nevýhody půdních bytů

Půdní byty jsou hodně specifické a v poslední době jsou stále častější. Hlavně u rodinných domů se půdní prostory často přestavují na nové bytové jednotky, třeba pro mladé rodiny, jako vejminek nebo k pronájmu. V podkroví se dá udělat moderní a krásné bydlení. Přesto je jasné, že půdní byty mají své výhody a nevýhody:

  • Nevyužijete celý prostor. Když je střecha zkosená až k podlaze, může mít půdní byt velkou plochu podlahy, ale tu nevyužijeme, protože se na kraji nemůžeme postavit. Po okrajích bytu se dají umístit různé skříňky, nebo i postele, ale plně prostor prostě nevyužijeme.
  • Nábytek nejlépe na míru. V půdním bytě je lepší využívat nábytek na míru tak, aby se prostor co nejlépe využil. Hlavně jde o prostory pod zkosenou střechou, mohou tam být nízké vestavěné skříně, postele nebo úložné prostory. Nábytek na míru je sice dražší, ale ušetříte tak cenný prostor.
  • Atraktivní prostor. O bydlení v půdním bytě spousta dětí sní. Může to být opravdu atraktivní prostor, který vaše bydlení ozvláštní. Časté jsou například přiznané dřevěné trámy. Nakonec vždy záleží na tom, jak si byt zařídíte.
  • Krásný výhled plus terasa. Velkou výhodou půdních bytů může být krásný výhled do okolí. Záleží samozřejmě na konkrétní lokalitě, ale je možné, že budete mít opravdu pěkný výhled. Často bývá součástí půdních bytů i terasa, kterou oceníte hlavně v létě. Terasa reálně zvětšuje obytnou plochu podkrovního bytu.
  • Nahoru a dolů. Když bydlíte v podkroví, vždy budete muset zdolávat schody. Je to nepříjemné už při stěhování, nesvědčí to starým lidem a rodiče mají na schodech strach o děti. Ale všechno má své výhody i nevýhody.
  • Možnost přehřívání. Když není perfektně vyřešená izolace, pak se půdní byty často v létě přehřívají, což není zrovna příjemné. Naopak v zimě tam jde teplo z celého domu, což se naopak hodí.

Půdní byty jsou zajímavá varianta. Děti je určitě ocení. Výhledy, zkosená střecha, přiznané dřevěné trámy, to vše vytváří specifickou atmosféru půdních bytů, které mají své příznivce i odpůrce. Ke komu patříte vy?

23.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.