RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Výhody exkluzivní smlouvy pro kupující a prodávající

Exkluzivní smlouva neboli výhradní zprostředkovatelská smlouva se uzavírá mezi majitelem nemovitosti, kterou chce prodat, a makléřem či realitní kanceláří. Detaily smlouvy jsou rozdílné, ale podstatou je to, že nemovitost bude prodávat výhradně daná realitní kancelář za jasně domluvenou cenu a provizi. Rozhodnutí o tom, že nemovitost bude prodávat jen jedna realitka, je nakonec výhodné pro všechny strany – pro prodávajícího, kupujícího i realitní kancelář. V tomto článku se na konkrétní výhody podíváme.

Výhody exkluzivní smlouvy pro prodávajícího

Hlavní výhodou je to, že vybraná realitní kancelář se prodeji nemovitosti věnuje na sto procent. Je to pro ni priorita, a to se projeví na výsledku. Tedy na rychlém prodeji za stanovenou cenu = pravděpodobně vyšší cenu! Když nabízí nemovitost více realitek, je to špatně. Uměle snižují cenu, aby rychleji prodali, nevěnují se zakázce naplno, protože ví, že nemovitost nabízí více makléřů.

Výhody exkluzivní smlouvy pro kupující

Když zájemce jedná o nákupu nemovitosti s výhradním zástupcem, pak vše probíhá férově a jasně. Když však nemovitost prodává více realitek, ani kupující nemá žádnou jistotu, že třeba jiná realitka nenašla kupce, který třeba chce nemovitost taky koupit. Chybí zde jistota, že když si kupující bude například vyřizovat úvěr, jestli se nemovitost přes jinou realitku neprodá někomu jinému atp.

Výhody exkluzivní smlouvy pro RK

Tady je hlavní výhoda v tom, že realitka může na prodeji makat naplno. Vyplatí se jí do prezentace investovat více peněz a energie, prodej nemovitosti je pro ni priorita. Nebude se věnovat jiným nemovitostem na úkor této nemovitosti jednoduše proto, že má její prodej výhradně na starost.

Vidíte, že exkluzivní neboli výhradní zprostředkovatelská smlouva je absolutně nejvýhodnější pro všechny strany!

9.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.